W drugiej połowie lutego wieloletni pracownik TVN Kamil Różalski opisał w mediach społecznościowych realia współpracy ze stacją TVN. Według relacji Różalskiego, telewizja miała regularnie dopuszczać się łamania prawa pracowniczego. Sprawą zainteresował się ZUS.

Mamy nadzieję, że kontrola ZUS obnaży i jednoznacznie skompromituje TVN oraz Discovery Inc., pokazując skalę łamania prawa w Polsce napisał w mediach społecznościowych Kamil Różalski, który ujawnił kompromitujące realia pracy wewnątrz telewizji.

Firma tłumaczyła, że nie łamie przepisów – Szantażem (tak jak wszyscy w dziale realizacji) zostałem zmuszony przez dyrektora do rozwiązania umowy za porozumieniem stron i od 1.01.2013 roku z pracownika stałem się współpracownikiem. Od tego momentu ja, moje koleżanki i koledzy byliśmy traktowani jak ludzie drugiej kategorii wyznaje Różalski.

Stawaliśmy się ofiarami mobbingu, współczesnego niewolnictwa, wykluczenia zawodowego, szantażu, odwetu. Byliśmy zmuszani przez pracodawcę do pracy po 16-17 godzin dziennie, w wyniku czego traciliśmy zdrowie (…) Nepotyzm, łapówki, łamanie prawa pracy, szantaż, poniżanie, łamanie RODO i inne patologie stały się chlebem powszednim w TVN pisał wówczas Różalski, który przez ponad 23 lata zatrudniony był w stacji na stanowisku operatora obrazu.

Przeczytaj również:  "Szkoda, że w plugawej stacji". Michał Piróg uderza w TVP

ZUS reaguje

W poniedziałek Różalski przekazał, że już w najbliższych tygodniach wszystkie osoby składające skargi na warunki pracy w TVN zostaną przesłuchane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Mamy nadzieję, że dojdzie do kontroli wszystkich umów śmieciowych i B2B w całym TVN-ie i około 450 milionów złotych znajdzie się w kasie ZUS, a nie w kieszeniach udziałowców Discovery Inc. Mamy też nadzieję, że około 1800 osób nabędzie prawo do bezpłatnego leczenia oraz emerytury w przyszłości. Mamy nadzieję, że kontrola ZUS obnaży i jednoznacznie skompromituje TVN oraz Discovery Inc., pokazując skalę łamania prawa w Polsce — oświadczył Różalski w mediach społecznościowych.

Przeczytaj również: Będzie zmiana w rządzie. Ministrowi już się nie chce! Powód jest interesujący, są już nazwiska potencjalnych następców

Przeczytaj również: „Rozdawałem, co miałem”. Lech Wałęsa u Szymona Majewskiego. Tego po prostu nie da się „odzobaczyć”

Źródło: Tysol

(Visited 902 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj