Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, w rządzie nastąpi zmiana. Okazuje się, że Michał Kurtyka zamierza zrezygnować z posady ministra klimatu i środowiska. Nieoficjalnym powodem mają być m.in. zbyt niskie zarobki polityka.

Kurtyka jest w rządzie Zjednoczonej Prawicy od 2016 roku. Polityk najpierw piastował funkcję wiceministra energii, następnie odpowiadał za resort klimatu. Obecnie jest szefem ministerstwa środowiska i klimatu.

O planach Kurtyki poinformował dziennikarz Piotr Maciążek, powołując się na informacje uzyskane w Komisji Europejskiej. Według nich, Michał Kurtyka niebawem „obejmie wysokie stanowisko w OECD”.

Sprawę komentuje również „Gazeta Wyborcza”. Redaktorzy dziennika bez ogródek wskazują, że powodem decyzji Kurtyki mają być przede wszystkim względy finansowe (zbyt niskie zarobki) oraz słaby kontakt z pozostałymi członkami rządu.

Ministrowi kiepsko idzie nawiązywanie dobrych relacji z innymi ministrami, posiada większe ambicje, prywatnie ma bardzo liczną rodzinę, a na stanowiskach ministerialnych pensje są dużo niższe niż w spółkach Skarbu Państwa podaje „Gazeta Wyborcza”.

W związku z doniesieniami, w mediach pojawiły się spekulacje odnośnie następcy ambitnego polityka. Wśród nazwisk, które mogłyby objąć resort klimatu i środowiska, są: Anna Moskwa, Artur Soboń, Wanda Buk oraz Jadwiga Emilewicz.

Przeczytaj również:  Polacy oglądali ten film przed meczem z Arabią. To ich zmotywowało

Co więcej, Maciążek wskazuje, że Jadwiga Emilewicz na sto procent powróci do rządu w ramach najbliższej rekonstrukcji.

 W budynku resortu meblowano już gabinet dla Jadwigi Emilewicz. Podobno jest pewniakiem i ma interweniować w Komisji Europejskiej ws. rosnących cen uprawnień do emisji CO2, bo Kurtyce już się po prostu nie chce  przywołuje słowa informatora.

Przeczytaj również: „Rozdawałem, co miałem”. Lech Wałęsa u Szymona Majewskiego. Tego po prostu nie da się „odzobaczyć”

Przeczytaj również: Witold Gadowski przestrzega: „To ostatni dzwonek alarmowy. Kształtuje się nowy koszmarny system”

Źródło: NCzas

(Visited 2 897 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj