Dziennikarka Ann Applebaum, prywatnie żona Radosława Sikorskiego wydała niedawno nową książkę pt. „Matka Polka”. Poruszyła w niej wiele ważnych tematów i nie zaoszczędziła krytyki wobec światowych przywódców.

Żona europosła Platformy Obywatelskiej uderzyła w prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa oraz prezydenta RP Andrzeja Dudę.

— Jeśli ludzie są w stanie oddać głos na kogoś takiego jak Trump, który jest ewidentnie debilem, który nic nie rozumie, mówi sloganami na zmianę z hasłami rasistowskimi, lub Duda, który bredzi o Unii Europejskiej, wtedy trzeba zapytać, po pierwsze, czy demokracja jest możliwa, i po drugie, czy jest potrzebna? Nie chodzi mi o politykę, chodzi mi o ich charakter, i och osobiste przymioty — napisała Applebaum.

Zobacz również: Wojciech Mann nie odpuszcza. Chce żeby Kaczyński i opozycja zniknęli z polskiej polityki

— Tych ludzi nigdy nie zaprosiłabym do domu. Zaprosiłabym Obamę, Clintona, Bushów, Komorowskiego. A tych nie. Pewien nowojorski przyjaciel powiedział o Trumpie, że jest dokładnie taki, jak od dzieciństwa uczono go, żeby nigdy nie był. Chamski dla kobiet, wulgarny, oszust i kłamca. Nawet jak się nienawidzi Hillary czy Komorowskiego, nie wiem, jak można zagłosować na Dudę czy Trumpa, bo to wbrew pojęciu szacunku — dodała pisarka.

Przeczytaj również:  12. Marsz Niepodległości zagrożony. Za wnioskiem stać ma Ogólnopolski Strajk Kobiet

źródło: brulion24.pl

(Visited 2 479 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here