Niemiecka gazeta „Sueedeursche Zeitung” wypowiedziała się w pesymistycznym tonie o spotkaniu prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa.

Niemiecki dziennik szczególnie krytycznie nawiązał do reakcji części Republikanów w USA odnośnie zapowiedzi prezydenta Trumpa o wycofaniu amerykańskich żołnierzy stacjonujących w RFN.

— Być może polski prezydent Andrzej Duda powinien był wziąć to pod uwagę, zanim pojawił się na tym niestosownym wydarzeniu kampanii wyborczej w Białym Domu — napisano w niemieckiej gazecie.

Zobacz również: Nowy spot prezydenta Dudy: „Jestem i nadal chcę być Prezydentem Polskich Spraw”

Autor artykułu to Stefan Kornelius, który jest zdania, że „przeniesienie żołnierzy do Polski też mu nie jest potrzebne”. Redaktor dodał, że „z tego wynikną tylko kłopoty z Niemcami i innymi Europejczykami”.

Głos w sprawie zabrało także Deutsche Welle, które zwróciło uwagę, że w pierwszych relacjach ze spotkania prezydentów niemieckie media wybijały słowa amerykańskiego polityka. Prezydent Trump potwierdził zamiar wycofania około 9,5 tysiąca z 35 tysięcy amerykańskich żołnierzy, którzy stacjonują w RFN. Nie wykluczył również, że część z nich będzie przeniesiona do naszego kraju.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 174 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj