W Krakowie 75-letni mężczyzna potrącił lexusem motocyklistę. Policja ustaliła, że miał 0,7 promila alkoholu we krwi. Szybko okazało się, że sprawcą zamieszania jest prawdopodobnie znany aktor Jerzy S.

– Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ul. Mickiewicza w Krakowie ok. godz. 17. „Z naszych ustaleń wynika, że znany aktor jadący lexusem potrącił motocyklistę. Zamiast jednak udzielić pomocy poszkodowanemu, próbował uciec z miejsca wypadku, co uniemożliwił mu inny z kierowców, zajeżdżając drogę swoim samochodem. O wszystkim poinformował też policję – informuje portal tvp.info.

– Mężczyzna kierujący motocyklem z obrażeniami niezagrażającymi życiu został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało kierujący lexusem miał ok. 0,7 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Wszelkie okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w trakcie postępowania, które wyjaśni przebieg i przyczyny zdarzenia – powiedziała Podkomisarz Barbara Szczerba z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie.

Jerzy S. potrącił motocyklistę?

Szczerba pytana, czy z pewnością był to znany aktor Jerzy S., odpowiedziała, że na ten moment nie może tego potwierdzić. Wiadomo jedynie, że był to 75-letni mężczyzna.

Jerzy S. usłyszy teraz zarzut i zostanie przesłuchany. Sprawą zajmie się prokuratura. Kierowca w rozmowie z policją wyjaśnił, że nie zauważył kolizji, dlatego odjechał dalej.

– Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, sprawą zajmie się prokuratura. 44-letni motocyklista został trącony w rękę, niegroźnie. Zaraz po kolizji był na kontroli w szpitalu – wyjaśnił Bartosz Izdebski z Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aktor „Rancza” skrytykował teleturniej TVN. Padły mocne słowa

źródło: DoRzeczy / Radio ZET

(Visited 291 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj