propolski.pl: Ziobro podsumował Tuska

Ziobro znalazł odpowiedzialnego za kryzys i podwyżki: „Za jego zdradę Polacy muszą dziś płacić wysokie rachunki”

Minister Zbigniew Ziobro skomentował temat podwyżek rachunków w Polsce. Lider Solidarnej Polski wskazał osobę, która jest odpowiedzialna za tę sytuację.

– To Donald Tusk mógł zatrzymać rosyjsko-niemiecki gazociąg Nord Stream 2 i powstrzymać Putina przed windowaniem cen gazu – powiedział Zbigniew Ziobro.

Politycy KO nie mają wątpliwości, że to za sprawą działań rządu mamy do czynienia z szalejącą inflacją i wzrostem cen.

Jeszcze przed Sylwestrem były premier Donald Tusk opublikował wideo, w którym przedstawił swój pomysł na walkę z kryzysem.

– Mamy przygotowaną ustawę gazową, która może te idiotyzmy tak niebezpieczne dla ludzi zmienić. To stanie się na początku nowego roku, ale już dzisiaj musi pan zapewnić publicznie, wszystkich Polaków, wszystkie polskie rodziny, że te podwyżki nie wejdą w życie, że nie będą tego płacili – przekazał Tusk.

Do słów byłego szefa RE odniósł się minister Zbigniew Ziobro, który za trudną sytuację finansową oskarżył Donalda Tuska.

– Śmiało można pana nazwać premierem polskiej biedy. Przyzna pan, to nie najlepsze świadectwo pana wiarygodności. Pan nigdy nie interesował się losem polskich rodzin. Chcę jednak dziś zaoferować panu możliwość poprawy – ocenił Ziobro.

Jednak to nie koniec reprymendy pod adresem byłego premiera.

– To Donald Tusk mógł zatrzymać rosyjsko-niemiecki gazociąg Nord Stream 2 i powstrzymać Putina przed windowaniem cen gazu. 5 lat szefował Radzie Europejskiej, ale za sutą pensję wybrał wierność interesom Berlina i Moskwy. Za zdradę Tuska Polacy muszą dziś płacić wysokie rachunki – dodał prezes Solidarnej Polski.

Zobacz również: Wałęsa zaapelował do Polaków i oznajmił, że pragnie powrotu Tuska: „Ja go popierałem, popieram i będę popierał” [WIDEO]

Zobacz również: Sylwester marzeń z Dwójką. Znana wokalistka zauważyła jeden szczegół [WIDEO]

źródło: Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these