Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie szczędził mocnych słów pod adresem premiera Morawieckiego. W jego ocenie polityka ustępstw rodzi jedynie wilczy apetyt UE.

– Wraz z odejściem Beaty Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie – powiedział Zbigniew Ziobro. Minister opublikował również zdjęcie z jednego z portalu internetowych, na którym widać premiera Morawieckiego oraz jego cytat: „Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości”.

Szef MS dodał do zdjęcia opis: – Wraz z odejściem Beaty Szydło skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie. Czy polityka ustępstw wzmocniła Polskę? Dziś sądownictwo, jutro likwidacja polskiej energetyki węglowej, pojutrze samochody diesla i benzynowe, a dalej? Ustępstwa rodzą tylko wilczy apetyt UE — czytamy.

Słowa, do których odniósł się Ziobro, pochodzą z wypowiedzi, jakiej udzielił premier Morawiecki w Spale. Został wówczas zapytany przez jednego z uczestników zjazdu klubów „Gazety Polskiej” o Krajowy Plan Odbudowy, a także, czy kamienie milowe, jakie się z nim wiążą, zagrażają suwerenności naszego kraju.

– 99 procent tych kamieni milowych jest absolutnie w interesie Polski.Ten jeden procent, czyli tzw. kamienie dotyczące wymiaru sprawiedliwości. Wiecie co? Reformujemy już ten wymiar sprawiedliwości siódmy rok. Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości. Naprawdę. Nie opłaca się. Opłaca się utrzymać przede wszystkim suwerenność Polski, to jest dziś najważniejsze. KPO i całe środki unijne, które są zależne także od tego programu, służą wzmocnieniu naszej suwerenności – podkreślił w piątek premier.

Przeczytaj również:  Zapłaciła ok. 6 tysięcy za węgiel. Oto co otrzymała [+WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Katarzyna Cichopek dostała nową pracę w TVP. O czym będzie jej program?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjska tenisistka ma gdzieś sankcje. Dzięki jednej sztuczce weźmie udział w turnieju

źródło: Twitter

(Visited 104 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj