Już w najbliższych dniach nawiedzi nas prawdziwa zimowa aura. W całym kraju wystąpią intensywne opady śniegu i zrobi się znacznie zimniej. W dodatku nie zabraknie porywistego wiatru.

W piątek opady śniegu wystąpią głównie na obszarze Małopolski, Podkarpacia i południowej Lubelszczyzny. W Bieszczadach możemy spodziewać się przyrostu pokrywy śnieżnej do 12 cm.

– W nocy strefa opadów obejmie całą południowo-wschodnią część kraju i tam przyrost pokrywy będzie wynosił od 10 do 15 cm, lokalnie w górach do 17 cm. W sobotę opady śniegu obejmą niemal cały kraj, najmniej intensywne będą w Polsce wschodniej i północno-zachodniej – informuje IMGW.

W piątek południowe i południowo-wschodnie krańce Polski znajdą się w obszarze niżu znad Rumunii. Północny zachód znajdzie się na skraju niżu znad Skandynawii. Pozostała część Polski znajdzie się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia.

– Opady mokrego śniegu, na wschodzie również deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo marznącego i powodującego gołoledź. Przyrost pokrywy śnieżnej na zachodzie o 10 cm, na wschodzie o około 3-5 cm – zapowiedział IMGW.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bill Gates podzielił się nową przepowiednią. Czy tym razem się sprawdzi?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Ukrainy w Davos: „Nie wiem, czy Putin nadal żyje” [WIDEO]

(Visited 75 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sławomir Mentzen: "Chcą nam wprowadzić prawdziwie totalitarny system” [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj