Słynny miliarder Bill Gates wiele razy dzielił się z ludźmi swoimi przeczuciami i przepowiedniami dotyczącymi nieodległej przyszłości. Tym razem opowiedział o zmianie technologicznej, która może odmienić cały nasz świat.

Miliarder w dyskusji z użytkownikami Reddita podkreślił, że Maverse i Web3 są przełomowe, jednak to zupełnie inna technologia wpłynie na naszą rzeczywistość.

– Sztuczna inteligencja to kolejna duża zmiana technologiczna, której użytkownicy mogą spodziewać się w nadchodzących latach – obwieścił Bill Gates.

Dodał, że sztuczna inteligencja najsilniej wpłynie na opiekę zdrowotną, czy rozwój edukacji. Sprawdzi się także w przypadku nauczania dzieci, chociażby przedmiotów ścisłych.

Jeden z użytkowników zauważył, że w ten sposób technologia może sprawić, że zawód nauczyciela i lekarza stanie się po prostu zbędny. Na to Bill Gates odpowiedział, że ludzkość potrzebuje dużo więcej przedstawicieli tych profesji, aniżeli mniej. Podsumował, że sztuczna inteligencja nie pozbawi nikogo pracy, a jedynie w niej wspomoże.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Młoda kobieta codziennie dojeżdża do pracy 770 km. „Czapki z głów dla odwagi i uporu”

źródło: o2.pl

(Visited 1 699 times, 2 visits today)
Przeczytaj również:  Nietypowe odkrycie nieopodal rezydencji Putina. Czy reżim się czegoś obawia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj