Publicysta Rafał Ziemkiewicz skomentował ostrą wymianę zdań, jaka miała miejsce między Donaldem Tuskiem a pracownikami TVP. To nie pierwszy raz, kiedy lider PO starł się z dziennikarzami Telewizji Polskiej.

Były premier odkąd powrócił do krajowej polityki sieje mnóstwo zamętu i emocji. Niedawno były szef RE w mocnych słowach zaatakował TVP.

— Ludzie potrzebują w Polsce rzetelnej informacji, żeby tego typu zwyrodnienia, jak TVP Info czy Telewizja Publiczna zmieniły zasadniczo swój charakter, nie zastanawiałem się jeszcze nad samym postulatem likwidacji TVP Info, ale cała ta stacja robi wszystko, żeby uzasadnić ten postulat — mówił Tusk, który oskarżył dziennikarzy tej stacji o szczucie i nagonkę.

— Jestem o tym przekonany, że się źle skończy, ja mam tego każdego dnia przykłady i moja rodzina przede wszystkim. Także gratuluję pani. Muszę powiedzieć, że pani będzie również moralnie odpowiedzialna za to, co się musi zdarzyć, po tym, co robicie w przestrzeni publicznej — stwierdził Tusk uderzając bezpośrednio w dziennikarkę TVP.

Incydent z udziałem nowego przewodniczącego PO skomentował Rafał Ziemkiewicz — publicysta „Do Rzeczy”, który zwrócił uwagę, że słowa o szczuciu i nagonce z ust „promotora Palikota i Niesiołowskiego” stanowią przykład wyjątkowej hipokryzji.

Przeczytaj również:  Tak Kadyrow reagował na przemówienie Putina. Wszystko się nagrało [WIDEO]

Rafał Ziemkiewicz zaznaczył, że Tusk posiada niespotykaną zdolność do wykorzystywania negatywnych emocji w swojej taktyce.

— Ale też widać w tym, że Tusk 2021 jest cieniem samego siebie sprzed lat. Dawniej do plucia posyłał Palikotów i Niesiołowskich, a sam odstawiał świętoszka i opowiadał o miłości. Teraz nie ma już nawet Nitrasa, bo ten knuje przeciwko niemu, więc musi chamówę odwalać osobiście — dodał publicysta w zamieszczonym wpisie.

Zobacz również: Dr Basiukiewicz o wariancie delta: Największym zagrożeniem dla wolności współczesnego świata jest sanitaryzm

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 216 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj