Rafał Ziemkiewicz odniósł się do przemówienia prezydenta Władimira Putina w czasie obchodów 9 maja, a także do incydentu z udziałem ambasadora Andriejewa oraz lewicowej aktywistki Iryny Zemlyany. To właśnie ona zaatakowała dyplomatę, oblewając go czerwoną farbą.

– Putin liczy, że Rosjanie zagryzą zęby i wytrzymają wszystko. Amerykanie chcą walczyć jak najdłużej – ocenił publicysta DoRzeczy.

Rafał Ziemkiewicz o prezydencie Rosji: Nie ma pomysłu.

Ziemkiewicz zwrócił uwagę, że rosyjscy żołnierze wcale nie są chętni do wyjazdu na front.

– Zwłaszcza jeśli słyszą od 78 dni o miażdżących sukcesach, tylko coraz więcej zwłok wraca. Teoretycznie ci żołnierze mają możliwość odmawiania wykonywania rozkazów i nie można ich za to legalnie sądzić – w Rosji można oczywiście wszystko, ale trzeba uważać, bo to są uzbrojeni ludzie – ale mają prawo odmawiać, ponieważ formalnie nie ma wojny. Putin wymyślił przecież „operację specjalną” – powiedział Rafał Ziemkiewicz.

Władimir Putin w swoim wystąpieniu nie poruszył jednak kwestii dalszych działań na Ukrainie, co nie umknęło uwadze publicysty.

– Myślę, że wszystkie plotki krążące na Zachodzie nie były zmyślone, tylko wywiad pozyskiwał gdzieś z kręgów rosyjskich elit. Spodziewali się, że Putin jest w stanie coś zrobić, na coś czekali. Być może powszechna mobilizacja była najbardziej prawdopodobnym wariantem, ale może ktoś sobie przypomniał, jak to się skończyło w 1917 roku – zaznaczył Ziemkiewicz.

Przeczytaj również:  Tata kupił cukierki w popularnym markecie. Gdy dzieci je odpakowały przeżyły szok

Ponadto dodał, że polityk zapewne nie ma żadnego sensownego pomysłu na dalsze kroki.

– Liczy, jak sądzę, że Rosjanie zniosą wszystko – powiedział publicysta.

Ponadto nie wykluczył perspektywy ewentualnego przewrotu pałacowego na Kremlu.

– Nie wiem jaki koniec wojny obstawia Ameryka. Wydaje mi się, że Amerykanie uważają, że tę wojnę trzeba prowadzić jak najdłużej, Ukrainę wspierać jak najmocniej i Rosję wykrwawić do tego stopnia, żeby przestała się raz na zawsze liczyć w polityce międzynarodowej – zakończył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy sondaż. PiS z lekkim spadkiem poparcia. PSL poza Sejmem

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wspaniałe wystąpienie Krystiana Ochmana w półfinale Eurowizji. Jest nagranie [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl, YouTube.com

(Visited 114 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj