Władimir Putin rozmawiał telefonicznie z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. Rosyjski prezydent ponownie mówił o propagandzie rosyjskiej o łamanie prawa humanitarnego „przez bojowników wyznających ideologię nazistowską”.

O rozmowie polityków poinformowała agencja Ria Novosti.

– Z inicjatywy strony niemieckiej prezydent Federacji Władimir Putin przeprowadził rozmowę telefoniczną z kanclerzem federalnym RFN Olafem Scholzem. Kontynuowano dyskusję o sytuacji w Ukrainie z naciskiem na aspekty humanitarne – napisano.

Rosjanie uważają, że negocjacje rosyjsko-ukraińskie były blokowane przez Kijów. Władimir Putin zwrócił uwagę na „rażące łamanie norm międzynarodowego prawa humanitarnego przez bojowników wyznających ideologię nazistowską i stosowanie przez nich nieludzkich metod terrorystycznych”.

Obaj politycy stwierdzili, że rozmowy w kwestii sytuacji na Ukrainie będą kontynuowane.

Sam kanclerz Niemiec skomentował rozmowy z rosyjskim przywódcą i podkreślił, że pouczył go w paru kwestiach.

– Trzy rzeczy z mojej dzisiejszej długiej rozmowy telefonicznej z Putinem: Na Ukrainie musi jak najszybciej dojść do zawieszenia broni. Twierdzenie, że rządzą tam faszyści, jest fałszywe. Zwróciłem mu uwagę na odpowiedzialność Rosji za sytuację żywnościową na świecie – napisał kanclerz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wspaniałe wystąpienie Krystiana Ochmana w półfinale Eurowizji. Jest nagranie [WIDEO]

Przeczytaj również:  Ukraiński żołnierz ujawnia prawdę! Dowódcy rozkradają pomoc z Zachodu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gniezno. Osiem osób spadło z rusztowania. Trafiły do szpitala

źródło: Twitter, wp.pl

(Visited 258 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj