Rafał Ziemkiewicz w mocnych słowach podsumował Szymona Hołownię. Były gwiazdor TVN-u żalił się ostatnio w mediach, że ksiądz odmówił mu udzielenia Komunii Świętej.

— Sumienie mi nie pozwala, za pana poglądy — mówił zakonnik z Warszawy.

Hołownia nie dał za wygraną i ostatecznie wymusił na duchownym, to czego oczekiwał. Swoje przykre doświadczenie opisał jednak na Facebooku.

— Od dziś wiem też, jak czują się ci wszyscy, którzy tyle razy opowiadali mi o przeżywanym w moim Kościele poczuciu wykluczenia ze wspólnoty — relacjonował kandydat na prezydenta.

Rafał Ziemkiewicz zamieścił wpis na Twitterze, w którym stwierdził, że katolicki publicysta robi z siebie ofiarę i męczennika, próbując zdobyć uwagę.

— Hołownia lansuje się na męczennika, bo ponoć odmówiono mu Eucharystii. Hołownia od kilku tygodni rozgłasza, że jest za usuwaniem krzyży z miejsc publicznych, aborcją, eutanazją, „małżeństwami” homo… ale uważa się za katolika — napisał popularny komentator.

Po chwili porównał go do znanej w mediach postaci, która kreuje się na kogoś, kim nie jest.

— Czyli — taki z niego katolik, jak z Rafalali kobieta — dodał Ziemkiewicz.

Przeczytaj również:  Hołownia: Turów trzeba zamknąć; musimy natychmiast wyjść z węgla

Hołownia wyznał, że za zachowanie księdza otrzymał już stosowne przeprosiny od samego rzecznika archidiecezji warszawskiej. Ten zapowiedział jednocześnie wyjaśnienie całej sprawy.

 

źródło: nczas.com

(Visited 105 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj