Publicysta DoRzeczy Rafał Ziemkiewicz zabrał głos w kwestii nowelizacji ustawy medialnej. Nie przebierał przy tym w słowach.

– Swoją drogą, że TVN będzie kiedyś organizował demonstracje przeciwko implementowaniu prawa unijnego to się pewnie nie spodziewaliście – powiedział Rafał Ziemkiewicz.

Sejm przegłosował nowelizację ustawy medialnej. Lex TVN od pewnego czasu to temat numer jeden w mediach. Sprawa ta wyjątkowo nie podoba się polskiej opozycji, jak również wiceprzewodniczącemu Komisji Europejskiej Fransowi Timmermansowi.

Rafał Ziemkiewicz ma nieco inne spojrzenie na całą kwestię. W jego ocenie uchwalenie nowelizacji nie jest dziełem przypadku. Zasugerował, że sytuacja Discovery nie będzie wcale beznadziejna, a obie strony sporu wykorzystują ją, by spolaryzować opinię publiczną.

– Nie chcę nikogo obrazić, ale trudno: cała akcja z ustawą medialną jest dla leszczy, żeby się podniecali. Najwyżej spółka Discovery wydzieli spółkę Discovery Europe i przekaże jej udziały; parę godzin wypełniania papierów. Rozumiem, dlaczego obie strony w to grają, ale leszczy – nie – napisał Ziemkiewicz.

– Ale swoją drogą, że TVN będzie kiedyś organizował demonstracje przeciwko implementowaniu prawa unijnego to się pewnie nie spodziewaliście – dodał w kolejnym wpisie.

Publicysta zasugerował także, by przypomnieć o różnych wpadkach stacji.

– Argument, że o wielu rzeczach bym się nie dowiedział, gdyby nie TVN – no faktycznie. O Ibrahimie 6 dni pod wodą, o tym, że pół roku wcześniej w głębi lasu kilku facetów ułożyło swastykę z wafelków i że na wschodniej granicy poniewierają się w lesie setki ciał uchodźców, itepe… – napisał Ziemkiewicz.

zobacz również: Marek Jakubiak zasugerował, co należy zrobić z dezerterem: „Nie można mu popuścić. Ten człowiek jest przestępcą”

Zobacz również: WHO nie pozostawia złudzeń: Omikron zaraża zaszczepionych

Źródło: wmeritum.pl

(Visited 1 182 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj