Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller poinformował o zrealizowaniu porozumienia związanego z umową między Polską a KE w kwestii KPO.

– Chodzi o budowę Stanów Zjednoczonych Europy, ale określenie Związek Socjalistycznych Republik Europejskich jest bardziej na miejscu. Zarówno zespół ze strony Polski, jak i zespól, który został stworzony przez przewodniczącą KE doszły do porozumienia w zakresie treści „kamieni milowych” i te zaproponowane przez obie strony treści kamieni milowych zostały właśnie przekazane do dalszej procedury, już takiej finalnej, formalnej akceptacji przez KE – poinformował rzecznik w czasie konferencji.

Słowa przekazane przez rzecznika rządu potwierdził Waldemar Buda — minister rozwoju i technologii. Publicysta „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz rozmawiał na antenie Poranka „Siódma 9″ z Karolem Gacem.

Ziemkiewicz zaznaczył, że nie dysponujemy wiedzą na temat szczegółów porozumienia. Ponadto przypomniał, że spór o Izbę Dyscyplinarną w polskim Sądzie Najwyższym jest tylko pretekstem dla Komisji Europejskiej.

– Spór jest o coś znacznie ważniejszego, a mianowicie o federalizacyjną koncepcję przebudowania Europy – powiedział publicysta.

– Chcę wiedzieć, czy to UE zdała sobie sprawę, że w obecnej sytuacji, gdy trwa wojna, która zamieni się w długotrwałą, ekonomiczną konfrontację Zachodu z Rosją i trzeba będzie stawiać czoła kolejnym zagrożeniom, należy te zapędy odłożyć na później. To byłby wariant optymistyczny. Czy też UE doszła do wniosku, że nie ma sensu obstawać przy tutejszej lewicowo-liberalnej opozycji i znalazła kompromis z PiS, oparty na tym, że to nasz rząd zgodzi się na postulaty Brukseli – dodał.

Przeczytaj również:  Korwin-Mikke znowu szokuje. Legalizacja poligamii? "Gdyby sprowadzić odpowiednią ilość kobiet zza granicy..." [WIDEO]

W poniedziałek miała miejsce unijna konferencja w sprawie przyszłości Europy CoFoE 49. W rzeczywistości była to „seria debat ze społeczeństwem obywatelskim na temat wyzwań i priorytetów stojących przed UE”

Rafał Ziemkiewicz zaznaczył, że machina federalizacyjna nie dostrzegła wojny na Ukrainie.

– „Konferencja dla przyszłości Europy” jest dość śmieszna, to trochę wydarzenie w sowieckim stylu. Przypomina mi Światowy Kongres Pokoju z mojego dzieciństwa, który obradował w różnych krajach i miał na celu pokój, ale chodziło oczywiście o pokój sowiecki, by Zachód się rozbroił i ZSRR mógł osiągnąć swoje cele. Ta konferencja to jakieś szaleństwo, na którym wszyscy domagają się większej integracji – mówił publicysta, który jest zdania, że Europie blisko do podzielenia losu Jugosławii. Wspomniał tu o nadmiarze socjalizmu, który niszczy państwa od środka. Logika, jaka przyświeca rozwiązaniom socjalistycznym powoduje pogłębianie się problemów społecznych i gospodarczych. Jeśli jakaś doktryna oparta jest na fałszywych założeniach, to z całą pewnością w dłuższej perspektywie nie doprowadzi do dobrobytu i wolności.

– Mamy tu do czynienia z ideologicznym szaleństwem. Jedyną odpowiedzią na problemy integracji, ma być więcej integracji. Tak, jak na wszystkie problemy socjalizmu sugerowaną przez komunistów odpowiedzią było więcej socjalizmu. Naprawdę przestrzegam przed tym obłędem, ponieważ próba budowy państwa scentralizowanego, przemiany UE ze związku wolnych państw, które scedowały część swoich kompetencji na wspólne organa, w jakieś oberpaństwo, gdzie te wspólne organa zaczynają sobie uzurpować prawo do bycia europejskim rządem, parlamentem i europejskim sądem najwyższym, to jest droga to bałkanizacji Europy – wyjaśnił Ziemkiewicz.

Przeczytaj również:  Marek Sawicki z PSL: Od kilku lat mówię, że lider PO Donald Tusk już dawno przejął program Lewicy

– Przy tych sprzecznościach interesów ekonomicznych, które występują w Europe, a dodatkowo przy tym młocie drożyzny, inflacji, imigracji, który bardzo pogorszy warunki życia w zachodniej Europie, trwa walka o to, czyim kosztem to ma się dziać? Niemcy oczywiście podtrzymują swój poziom życia de facto kosztem państw południa: Włoch, Hiszpanii czy Grecji i to już powoduje spory. Ale to jest jeszcze nic w porównaniu z napięciami, które zaczną być wywoływane, kiedy zostanie ustanowiona jakaś centrala unijna i kraje będą się oskarżać dokłada, że Bruksela przepompowuje pieniądza do innych państw – zakończył pisarz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sośnierz po prostu nie wytrzymał i pojechał po posłach: „To się nazywa prostytucja” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gen. Roman Polko w TVP Info: Rosja nie osiągnie znaczących sukcesów

źródło: DoRzeczy, Siódma 9

(Visited 180 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj