propolski.pl: Zdecydowane słowa Morawieckiego

Zdecydowane słowa Morawieckiego: „Chcąc pokoju, trzeba się szykować na wojnę”

Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu dla „Sieci” i skomentował aktualną sytuację dotyczącą konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

– Wszyscy mamy nadzieję na rozwiązania pokojowe, ale wiemy, że chcąc pokoju, trzeba się szykować na wojnę. Im lepiej Polska i wschodnia flanka NATO, ale też Ukraina, będą uzbrojone, tym mniejszy będzie apetyt Kremla – mówił szef polskiego rządu.

Ponadto odniósł się do kwestii, czy nasz kraj przekaże Ukrainie broń.

– Przekazujemy broń defensywną, by nasz sąsiad mógł się bronić przed agresją rosyjską – stwierdził Morawiecki.

Polityk podkreślił, że wszyscy liczymy na rozwiązania pokojowe, jednak powinniśmy również liczyć się z perspektywą wojny.

– Im lepiej Polska i wschodnia flanka NATO, ale też Ukraina, będą uzbrojone, tym mniejszy będzie apetyt Kremla, żeby atakować i agresywną, neoimperialną polityką niszczyć aspiracje suwerennych państw. To jest nasza odpowiedź, w którą wpisuje się też przygotowana przez wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego Ustawa o obronie ojczyzny, która ma radykalnie podnieść nasz potencjał militarny, obronny – mówił premier RP.

Zobacz również: Jacek Sasin poleci do USA. Zostanie podpisana umowa ws. reaktorów atomowych

Zobacz również: Zaskakująca wizja ojca Klimuszko: „Polsce będą się kłaniać narody…”. Co jeszcze przewidział jasnowidz z Elbląga?

źródło: businessinsider.com.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these