propolski.pl Sasin ma podpisać w USA umowę ws. reaktorów atomowych

Jacek Sasin poleci do USA. Zostanie podpisana umowa ws. reaktorów atomowych

Jak informuje ambasada RP w Waszyngtonie, wicepremier Jacek Sasin będzie uczestniczyć w podpisaniu umowy, którą zawrzeć mają KGHM z amerykańskim NuScalePower. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, a umowa ma dotyczyć budowy małych reaktorów atomowych.

Jacek Sasin odwiedzi Waszyngton już w niedzielę. Pierwszym i przewodnim oficjalnym punktem wizyty byłego wojewody w województwie Mazowieckim, będzie udział w hucznej uroczystości zawarcia umowy, między KGHM, a NuScale założonej w 2000 roku.

Wstępne porozumienie na budowę małych reaktorów modularnych, zostało zawarte przez obie firmy, już w ubiegłym roku. W ówczesnym czasie, podano informację o budowie czterech jednostek NuScale, o mocy 77 Mwe dla każdej z nich. Poniedziałkowa uroczystość, będzie tylko finalizacją tej transakcji.

Oprócz głównego celu wizyty ministra Jacka Sasina, jest także w planach spotkanie z szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Kristaliną Georgiewą oraz sekretarzem energii Stanów Zjednoczonych Jennifer Granholm. Ponadto w Nowym Jorku, wicepremier Sasin ma odwiedzić giełdę i spotkać się z jej zarządem.

Kolejnym punktem wizyty w Stanach Zjednoczonych Ameryki, będzie udanie się do należącej do spółki KGHM, kopalni miedzi Robinson w Nevadzie, a także spotkanie z ludźmi, którzy w niej na co dzień pracują.

Zobacz również: Amerykańscy żołnierze wpadli do jeziora Ełckiego. Interweniowała policja

Zobacz również: W Krakowie pojawiła się ławka, która kosztowała… 228 tysięcy złotych [WIDEO]

Źródło. wp.pl, money.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these