Prezes PiS Jarosław Kaczyński napisał list do uczestników konwencji Solidarnej Polski. Hasło konwencji to „Sprawiedliwa Polska”. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski odczytał uczestnikom słowa Jarosława Kaczyńskiego, który odniósł się do reform wymiaru sprawiedliwości.

— My ze swej drogi nie zejdziemy, dalej będziemy reformować wymiar sprawiedliwości, bo tego potrzebuje Rzeczpospolita i jej obywatele. Nie ugniemy się pod naciskami ani wewnętrznymi, ani zewnętrznymi — napisał lider PiS.

Polityk podkreślił, że takie zmiany są konieczne, jeżeli chcemy żyć w bezpiecznym i sprawiedliwym kraju.

— Nie może być mowy o sprawiedliwej Polsce bez właściwie funkcjonującego wymiaru sprawiedliwości. Siły głównego nurtu, najpierw tworzące, a potem utrwalające system postkomunistyczny, zawsze były zmianom w tej dziedzinie przeciwne — tłumaczył w liście Kaczyński.

— Ich opór doprowadził do anachronicznej sytuacji, w której wymiar sprawiedliwości pozostał w zasadzie jedyną sferą życia publicznego, która nie została poddana przekształceniom na miarę potrzeb demokratycznego państwa — dodał polityk.

Jak podkreślił, partia rządząca nie zamierza rezygnować z reformy wymiaru sprawiedliwości.

— Chce się nas przymusić, by Polska godziła się na łamanie traktatów, a przez to sama uznała się za państwo członkowskie drugiej kategorii, wobec którego można sobie pozwalać na działania pozaprawne, niezgodne z traktatami europejskimi. To podcięłoby naszej ojczyźnie skrzydła i skazało ją trwale na status państwa zależnego. A na to nigdy nie wyrazimy zgody — przekonywał Jarosław Kaczyński.

Przeczytaj również:  Załamujące prognozy analityków ZUS. Gigantyczna dziura

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 57 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj