Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka skomentował wyniki najnowszych sondaży, które nie dają jego partii zbyt wysokiego poparcia. Poseł PO ze stoickim wręcz spokojem stwierdził, że jest to „element politycznej gry”.

Przekonywał, że Koalicja Obywatelska dysponuje własnymi, korzystniejszymi sondażami. Tymczasem w formacji nie brakuje wewnętrznych konfliktów i przepychanek, które tyczą się samego Borysa Budki.

Dziennik Gazeta Prawna i RMF FM opublikowały w czwartek sondaż United Surveys, który okazał się tragiczny dla KO. W badaniu PiS zdobyło 33,5 proc. głosów., zajmując pierwsze miejsce na podium. Na drugiej pozycji znalazł się Szymon Hołownia z Polską 2050, którą poparło 21,9 proc. Na trzecim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z 12,1 proc. głosów.

Czwarte miejsce przypadło Lewicy, na którą chce zagłosować 9,6 proc. ankietowanych. W Sejmie zalazłaby się również Konfederacja z 8,6 proc.

Do wyników tego sondażu odniósł się dziś lider PO Borys Budka. Dziennikarz zasugerował politykowi, że głosowanie w Sejmie nad ustawą ratyfikacyjną związaną z wdrożeniem unijnego Funduszu Odbudowy było „gwoździem do trumny” KO.

Zobacz również: Konfederacja ostro: premiera Morawieckiego trzeba rozliczyć za złamanie prawa [WIDEO]

— Sondaże to jest taki element politycznej gry. Wczoraj przeprowadziliśmy badania, w których idziemy łeb w łeb z ugrupowaniem Szymona Hołowni — przekonywał lider PO.

Według Budki ponad 80 proc. wyborców jego partii dobrze oceniło sposób głosowania nad ustawą ratyfikacyjną.

— Mówi ‚tak, to była dobra decyzja, że nie paktowaliście z PiS-em, to była dobra decyzja, że chcieliście zabezpieczenia pieniędzy, które należą się Polakom przed zachłannością tej władzy — zaznaczył Budka, a po chwili dodał: „kiedy mamy do czynienia z walką o wartości, także europejskie, ale przede wszystkim o uczciwość, transparentność i sprawiedliwe wydatkowanie pieniędzy, to nie ma mowy o zgniłych kompromisach”.

— Jestem przekonany, że wkrótce wyborcy nie tylko Koalicji Obywatelskiej, ale całej opozycji, docenią tych, którzy walczyli o wartości, a nie układali się pokątnie z rządem, którego premier dziś stawiany jest w absolutnie złym świetle za organizację nielegalnych wyborów — skwitował przewodniczący Platformy.

Przeczytaj również:  PILNE! Gigantyczna kara dla Polski! Pół miliona euro dziennie, a to dopiero początek

Zobacz również: Lech Wałęsa zażartował z Andrzeja Gołoty. „On powinien dostać nobla, bo…”

źródło: wmeritum.pl, niezalezna.pl

(Visited 506 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here