Na stronie Wiley Online Library pojawiła się szokująca informacja o tym, że znany w mediach prof. Krzysztof Simon w listopadzie 2019 roku brał pieniądze na sfinansowanie badań m.in od Pfizera.

Nazwisko naukowca znalazło się na specjalnej liście na stronie Wiley Online Library. Medyk słynie ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi w temacie zdrowia i szczepionek na koronawirusa. Do tej pory w mocnym tonie próbował przekonać Polaków do ich przyjęcia. Okazuje się jednak, że jego zdeterminowane zachowanie mogło mieć w dużej mierze podłoże finansowe.

Z informacji umieszczonych na stronie wynika, że prof. Simon otrzymał doradztwo od: AbbVie, Gilead, Merck, Alfa-Wassermann, Novartis, Lilly i Bayer, jak również finansowanie badań od: AbbVie, Allergan, Bayer, EISAI, Gilead, Intercept oraz Pfizer.

Zobacz również: Pracownicy szpitali nie chcą szczepień na COVID-19. Nawet 3/4 odmawia

Sam fakt otrzymania pomocy na sfinansowanie badań jest normalną praktyką, jednak z pewnością nie przysłuży się samemu profesorowi. Dla jego wiarygodności byłoby lepiej, gdyby o fakcie poinformował sam, zanim stał się głównym propagatorem szczepionek Pfizera w polskich mediach. Teraz gdy prawda wyszła na jaw z pewnością straci na popularności.

Przeczytaj również:  Blanka Lipińska o swoich błędach: "Ortografia polska jest mi kompletnie obca"

źródło: nczas.com

(Visited 64 524 times, 2 visits today)

9 KOMENTARZE

 1. Pan prof. Simon mówił:
  1. Głosowanie korespondencyjne na Kidawę – pewna śmierć
  2. Wybieranie Trzaskowskiego w lokalach wyborczych – znikome zagrożenie.
  3. Marsze czerwonych błyskawic – nie ma niebezpieczeństwa

 2. nic nowego i nic dziwnego.co robić aby zatrzymać to szaleństwo? czy został.nam tylko terror, szlag by to trafił, nie zakładałem tego a teraz. ……

 3. Powinni go zamknąć , przecież to jest wprowadzenie obywatela w błąd,czerpał korzyści,mając świadomość że jest to nie skuteczne i nie sprawdzone ,nie powinien być lekarzem już napewno

 4. Konflikt interesów wykryty! – To dyskwalifikuje go jako eksperta, a także jest dowodem do otwarcia sprawy o wprowadzanie społeczeństwa w błąd za pomocą obcego kapitału.

 5. Teraz pora na tych, którzy opuścili radę medyczną przy Pinokiu. Dlaczego zrezygnowali, jaki jest prawdziwy powód?? Czyżby publikacja?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj