W najnowszym sondażu SW Research ankietowani mieli problem, by udzielić odpowiedzi na postawione pytanie. Platforma Obywatelska to lewica czy prawica?

— Czy Pani/Pana zdaniem Platforma Obywatelska jest obecnie formacją prawicową, centroprawicową, centrową, centrolewicową czy lewicową? brzmi pytanie w sondażu SW Research.

Zobacz również: Grzegorz Braun wyrzucony z debaty prezydenckiej: „Szkolony psychopata” [WIDEO]

Ostatnie wydarzenia wprowadziły mnóstwo wątpliwości w umysłach wyborców. Jak się okazuje, najczęściej wybieraną odpowiedzią okazało się „nie mam zdania” — 40,40 proc. głosów.

Aż 17,7 proc. badanych wybrała odpowiedź „centrową”, a odpowiedź „lewicową” — 14,5 proc. Pozostała część ankietowanych postawiła na odpowiedź „centrolewicową” — 11,7 proc. głosów, „prawicową” — 8,3 proc. oraz „centroprawicową” — 7,4 proc.

Zobacz również: Suski dosadnie o zachowaniu Tuska: „Jeśli Merkel każe mu wrócić…”

Badanie przeprowadzono w dniach 1.06-2.06.2021 r. na grupie 800 pełnoletnich internautów przez agencję badawczą SW Research. W mediach od dłuższego czasu nie brakuje sugestii, że Platforma Obywatelska nie ma solidnego programu wyborczego, który by ją odróżniał na tle innych formacji. Wielu ekspertów jest zdania, że jej znakiem rozpoznawczym jest jedynie to, że nie jest PiS-em.

Przeczytaj również:  Nie żyje Leonard Pietraszak. Znany aktor miał 86 lat

Źródło: tysol.pl

(Visited 302 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj