Włodzimierz Czarzasty

Zaskakujące słowa Czarzastego. Kto kandydatem na premiera?

Lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty odniósł się do ostatniego sondażu, w którym Rafał Trzaskowski zdecydowanie wyprzedza Donalda Tuska, jeśli chodzi o wyścig na stanowisko szefa rządu. Czarzasty nie podziela stanowiska większości Polaków w tej kwestii.

Polityk, który był gościem w Radiu ZET, skomentował spory związane z wytypowaniem ewentualnego kandydata na premiera. Chodzi o sytuację, w której opozycja zwyciężyłaby w najbliższych wyborach.

– Ja podchodzę do tej dyskusji w sposób bardzo propaństwowy i tak uważam, powinny formacje podchodzić. Ja państwu powiem, kto powinien być kandydatem na premiera w normalnie zarządzanym państwie – kandydatem na premiera powinien być lider największej partii, która wygrywa wybory – powiedział Włodzimierz Czarzasty.

– Ponieważ jestem przekonany, że opozycja wygra wybory i jestem przekonany, że Platforma będzie miała dobry wynik, w związku z tym kandydatem na premiera powinien być lider Platformy. A kto jest szefem Platformy? Donald Tusk – dodał polityk Lewicy.

Wynik sondażu nie pozostawia wątpliwości. Kto kandydatem na premiera?

Sondaż, który przeprowadzono w dniach 27-28 sierpnia nie pozostawia złudzeń. Wyborcy nie chcieliby na stanowisku premiera zobaczyć Tuska, a prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Wskazało go nawet 22,2 proc. badanych. Na drugiej pozycji uplasował się lider Polski 2050 Szymon Hołownia z wynikiem 19,6 proc. głosów.

Donaldowi Tuskowi przypadła dopiero trzecia pozycja. Uzyskał on 11,3 proc. głosów.

Na kolejnych miejscach znaleźli się Władysław Kosiniak-Kamysz z 8,3 proc. głosów, a także lider Konfederacji Krzysztof Bosak z 7,7 proc. głosów. Jeżeli chodzi o Włodzimierza Czarzastego, to zdobył on zaledwie 1,5 proc. głosów. 29,5 proc. ankietowanych nie potrafiła wskazać swojego kandydata.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Parada równości w USA. Kobieta kręciła się na rurze z małym dzieckiem [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Duda o toksynie, która pojawiła się w Odrze [WIDEO]

Źródło: 300polityka.pl / Radio ZET

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these