propolski.pl: Sondaż: Zapytano Polaków o najlepsze cechy Donalda Tuska

Zapytano Polaków jakie trzy pozytywne cechy charakteryzują Donalda Tuska. Badani mieli pewien kłopot

Pracownia IBRiS zadała Polakom pytanie o Donalda Tuska. Ankietowani mieli wymienić trzy pozytywne cechy charakteryzujące nowego lidera PO. Wraz z powrotem do kraju byłego premiera rozpętała się prawdziwa polityczna burza, która jak przewidują eksperci może mieć swoje niemałe konsekwencje.

Donald Tusk zastąpił Borysa Budkę na stanowisku lidera PO i skoncentrował się na medialnym przekazie wymierzonym w Prawo i Sprawiedliwość. Polacy w sondażu na zlecenie dziennika „Rzeczpospolita” wyszczególnili trzy cechy charakteryzujące nowego przewodniczącego PO. Najchętniej wybieraną odpowiedzią było „obycie w świecie” — tak stwierdziło nawet 29,6 proc. respondentów. Na kolejnym miejscu znalazła się „zdolność do kompromisu” — 20,4 proc. Na trzecim miejscu pojawiła się odpowiedź „nieustępliwość w dążeniu do celu”, którą wybrało 14,8 proc. badanych.

Zaledwie 4,3 proc. ankietowanych wskazało odpowiedź „uczciwość” a „wrażliwość na ludzkie potrzeby” — 6,1 proc. W badaniu podniesiono również takie cechy jak „charyzma” — 12,4 proc., czy „poczucie sprawiedliwości” — 9,7 proc.

Zobacz również: Czekają nas kolejne obostrzenia i lockdowny. Doradca premiera potwierdza

Zobacz również: Macron chce dochodzenia ws. generałów ostrzegających przed islamizacją: „Ujawnić tożsamość i nałożyć sankcje”

źródło: tysol.pl

About the Author

One thought on “Zapytano Polaków jakie trzy pozytywne cechy charakteryzują Donalda Tuska. Badani mieli pewien kłopot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these