Jakub Banaszek, prezydent Chełma na Lubelszczyźnie podzielił się z internautami zdjęciami przedstawiającymi zniszczony lokal komunalny. Fotografie są zaskakujące.

Mieszkanie komunalne jest lokalem, który należy do gminy, a osoby, które chcą w nim zamieszkać, powinny spełnić ściśle określone kryteria. Warunki ustala każda gmina, która dysponuje takimi lokalami.

Często okazuje się, że najemcy, którym przyznano mieszkanie komunalne, w ogóle o nie nie dbają. Problem ten poruszał dawniej Wadim Tyszkiewicz, były prezydent Nowej Soli, który udostępniał zdjęcia zdewastowanych mieszkań socjalnych.

— Czy warto pomagać? Jaką rolę ma spełniać pomoc społeczna? Czy nasze pieniądze są właściwie wydawane? — pytał wówczas w mediach społecznościowych prezydent miasta. Okazuje się jednak, że podobny problem dotyka również inne miejsca w Polsce.

Prezydent Chełma Jakub Banaszek zamieścił podobny wpis na Facebooku, dołączając serię zdjęć wykonanych w należącym do miasta lokalu komunalnym.

— Tak wygląda jedno z kolejnych mieszkań komunalnych, które zwolnił lokator. Niestety taka sytuacja i takie widoki nie są wyjątkami, a raczej pewną regułą — napisał prezydent Chełma.

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy od zirytowanych internautów: — Obciążyć kosztami za dewastację i niech nauczy się szanować cudzą własność — czytamy jeden z nich.

Zobacz również: Macron chce dochodzenia ws. generałów ostrzegających przed islamizacją: „Ujawnić tożsamość i nałożyć sankcje”

Zobacz również: Czekają nas kolejne obostrzenia i lockdowny. Doradca premiera potwierdza

🙁😠 Tak wygląda jedno z kolejnych mieszkań komunalnych, które zwolnił lokator. Niestety taka sytuacja i takie widoki nie są wyjątkami, a raczej pewną regułą 😞

Opublikowany przez Jakub Banaszek Piątek, 9 lipca 2021

źródło: wmeritum.pl

(Visited 883 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj