propolski.pl: Morawiecki o nowym świadczeniu dla rodzin

Zakaz przemieszczania się na święta? Premier Morawiecki: pracujemy nad tym

Czy w okresie świątecznym czekają na nas nowe obostrzenia? Nie jest to wykluczone. Premier Morawiecki zdradził, że rząd pracuje nad regulacjami, które ograniczą mobilność Polaków w tym czasie.

Szef rządu ogłosił, że nauka zdalna w szkołach zostanie przedłużona do świąt Bożego Narodzenia. Przejście nastąpi w ferie zimowe od 4 do 17 stycznia 2021. Rząd zaleca jednak, by w tym terminie nie ruszać się nigdzie na wakacje, tylko zadbać o swoje zdrowie.

Podczas konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz wicepremiera Gowina omawiano strategie walki z koronawirusem w Polsce. Premier Morawiecki wraz z towarzyszami ogłosili, że do świąt nie będą działać stacjonarnie wszelkie placówki gastronomiczne, jak również kulturalne. Od przyszłej soboty zostaną natomiast otwarte sklepy w galeriach handlowych — wciąż pod nadzorem sanitarnym.

Zobacz również: Edyta Górniak obiecuje wyjechać z Polski, jeśli szczepienia będą obowiązkowe

Premier został zapytany, czy rząd planuje wprowadzenie obostrzeń, jeśli chodzi o przemieszczanie się podczas świąt Bożego Narodzenia. Polityk ocenił, że ograniczanie kontaktów społecznych w czasie świąt „jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii”.

— Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Dlatego już dzisiaj apeluję, żeby najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce — mówił Mateusz Morawiecki.

źródło: radiozet.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these