W Gdańsku doszło do skandalicznego aktu wandalizmu. Głos w sprawie zabrała prezydent miasta.

Na gdańskiej Zaspie mieści się Cmentarz Ofiar Hitleryzmu. W jego centralnej części mieści się charakterystyczny krzyż. Wandale postanowili go zdewastować.

— Kolejna granica przekroczona. „Zabij księdza” na krzyżu na Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu w Gdańsku Zaspie. To cmentarz-pomnik upamiętniający Polaków zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej. W tym błogosławionych księży męczenników Komorowskiego, Góreckiego i Rogaczewskiego — napisał na Twitterze historyk publicysta i rzecznik gdańskiego IPN Jan Hlebowicz.

Czytaj także: Poznań: Chcieli zaatakować kościół, ale natrafili na tłum narodowców: „Ruszycie Kościół, a będziecie spie***ć k**wy!”

„Zabij księdza”. Ten krzyż, akurat w tym miejscu, szczególnie ķłuje w oczy i przeszkadza. Kolejna już dewastacja. Ciekawe czy ci, co zdewastowali dziś i niszczyli w przeszłości, wiedzą, wiedzieli jak ważne to miejsce dla wszystkich gdańszczan… Edit. Propozycja – jak policja znajdzie sprawców – w ramach kary – przymusowa lekcja historii — napisał historyk na Facebooku.

Czytaj także: Kobieta rzekomo została pobita przez narodowców. Nagranie pokazało prawdę

Przeczytaj również:  Tusk odpowiada Kaczyńskiemu. „Będę czuły i delikatny, chociaż...”

— Z przykrością informujemy, że krzyż na cmentarzu na Zaspie został zniszczony. To miejsce pochówku między innymi obrońców Poczty Polskiej, polskich kolejarzy i ponad 20 tysięcy Polaków zamordowanych w czasie II wojny światowej. Po zakończeniu czynności wyjaśniających przez policję, niezwłocznie przystąpimy do naprawy zniszczeń. W naszym mieście nie ma zgody na wandalizm, agresję i profanowanie symboli religijnych — tak sprawę skomentowała prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz.

Źródło: Prawy.pl

(Visited 2 019 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj