Od czwartku po wyroku TK w sprawie aborcji eugenicznej trwają protesty w całej Polsce. W demonstracje zaangażowało się również wiele znanych osób, celebrytów i aktorów.

Ludzie zaczęli masowo protestować na ulicach i wyrażać swoje niezadowolenie. W piątek przeszedł wielki marsz przez Warszawę, w którym wzięło udział 100 tysięcy ludzi. Kobiety grożą, że nie odpuszczą, aż do skutku.

W marszach biorą udział nie tylko ci, którzy nie zgadzają się z wyrokiem TK, ale również wszyscy przeciwnicy partii rządzącej oraz Jarosława Kaczyńskiego.

W sobotę na warszawskim Żoliborzu odbył się kolejny happening do obrzędu „Dziadów”. Strajk miał miejsce pod domem Jarosława Kaczyńskiego, którego w ostatnich dniach obwinia się o całe zło.

Zobacz również: Kinga Rusin była na proteście razem z córką: „Wzrusza mnie ten widok”

Wzięli w nim udział m.in. Michał Szpak, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Maria Sadowska oraz Ralph Kamiński.

Artyści wymachiwali transparentami z napisem „Mój wybór, moje ciało!”. Michał Szpak zamieścił relację z całego wydarzenia na swoim Instagramie.

— Duchy z drugiej części „Dziadów” wracają, żeby dostać to, czego zabrakło im za życia. I niektóre to dostają. Inne zamiast dostać to, czego chcą, dostają to, czym same szczodrze obdarowywały innych i czego wcale nie chciałyby doświadczyć na własnej skórze. Zwłaszcza tam, gdzie część społeczeństwa musi walczyć o podstawowe prawa, a władza nie słucha swoich obywateli, którzy mają coś do powiedzenia — czytamy w opisie.

Przeczytaj również:  "Koniec PiS?". Ten sondaż rozwiewa wątpliwości

— To było piękne, niesamowici! — czytamy w komentarzach.

— Bardzo mocne to było i odważne. Podziwiam was! — dodał kolejny internauta.

Wyświetl ten post na Instagramie.

🔥 📹 @jay.qub

Post udostępniony przez Ralph Kaminski (@ralphkaminski)

źródło: plotek.pl

(Visited 3 211 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj