Podczas posiedzenia sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych nie brakowało burzliwych emocji. Do dość zabawnego starcia słownego doszło między Sławomirem Nitrasem z klubu KO a Januszem Kowalskim z klubu PiS.

— Panie pośle, ale mam taką uprzejmą prośbę, niech pan nie patrzy w oczy panu Nitrasowi… — odezwał się przewodniczący komisji.

Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych negatywnie odniosła się do wniosku Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa KPRM Michała Dworczyka.

Zobacz również: Tarczyński powiedział, co myśli o powrocie Tuska: „Nie ma już hegemona, Platforma jest u schyłku swojej działalności” [WIDEO]

Na ostre zarzuty stawiane przez posła KO postanowił odpowiedzieć Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Poseł z klubu PiS odezwał się jednak do Nitrasa w dziwny, nieco zaskakujący sposób.

— Ja specjalnie siadłem tutaj, bo chciałem patrzeć w oczy panu posłowi Sławomirowi Nitrasowi, mając taką nikłą nadzieję, że przypomni sobie, że jest posłem na Sejm RP i ślubował na wierność konstytucji i ślubował chronić i bronić konstytucji. Ponieważ twórcy konstytucji z 1997 roku nie przewidzieli, że będą tacy posłowie jak Sławomir Nitras, Borys Budka i Tomasz Grodzki, którzy w bardzo trudnym momencie w okresie pandemii, chcieli zatrzymać polski państwo — mówił Kowalski.

Zobacz również: Rzecznik PZPN: „Czy to będzie potop, husaria, Ogniem i Mieczem czy Krzyżacy, to już nie ma znaczenia”

Przedstawiciel PiS dodał, że nasz kraj atakowany jest dezinformacją, a posłowie opozycji powinni honorowo wycofać wnioski o wotum nieufności „w tak ważnym momencie”, a nie „grać w orkiestrze obcych państw”.

— Panie pośle, ale mam taką uprzejmą prośbę, niech pan nie patrzy w oczy panu Nitrasowi, tylko niech pan zada pytanie — wtrącił przewodniczący komisji, poseł Lewicy Wiesław Szczepański.

— Przychylam się do prośby pana przewodniczącego — podsumował poseł Nitras.

Pytam posła PO Sławomira Nitrasa na sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji: czy przypomni sobie Pan, że jest Pan posłem na Sejm RP i ślubował Pan na wierność Konstytucji RP?

Opublikowany przez Janusz Kowalski Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Źródło: wPolityce.pl

(Visited 243 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj