W najnowszym programie #Jedziemy w TVP Info szef KPRM Michał Dworczyk, pełniący funkcje pełnomocnika rządu ds. narodowego programu szczepień ochronnych, opowiadał o Narodowym Planie Szczepień i dostawach szczepionek. Na koniec rozmowy doszło jednak do zabawnej wymiany zdań, gdy Michał Rachoń zapytał polityka o prezent od „Gazety Wyborczej”.

W dzisiejszym programie TVP miała miejsce zaskakująca wymiana zdań pomiędzy dziennikarzem Rachoniem a ministrem Dworczykiem. Dziennikarz nawiązał do sytuacji, kiedy Michał Dworczyk zwrócił się do „Gazety Wyborczej”, by ta zaangażowała się w promowanie akcji szczepionek.

Na jego prośbę zareagował Jarosław kurski, zastępca redaktora naczelnego gazety. Nie krył on emocji wobec szefa KPRM, co ujawniło się podczas rozmowy. Jego zdaniem „GW” od długiego już czasu promuje szczepienia i robi to skuteczniej niż niejeden polityk.

— Pan Minister tego nie wie, bo nie czyta „Wyborczej”, a nie czyta, bo rząd PiS w 2015 r. skasował prenumeratę „Wyborczej” z administracji rządowej w płonnej nadziei, że nas to zniszczy. By rozjaśnić mroki Pańskiej ignorancji, ofiarowujemy Panu roczną prenumeratę — skomentował sprawę Kurski.

Przeczytaj również:  Dlaczego Tusk powiela niemieckie fejki? Andruszkiewicz zjechał go bez litości

Zobacz również: Dramat aktora ze „Świata według Kiepskich”. Mariusz Czajka prosi o pomoc finansową: „Już nie mam skąd pożyczać”

Minister Dworczyk został zapytany o tę sytuację w najnowszym wydaniu programu TVP, kiedy rozmawiał z Michałem Rachoniem.

— Czytamy, że dostał pan w prezencie prenumeratę „Gazety Wyborczej” i że „GW” jest wzruszona pańskim apelem o włączenie się w promocję szczepień — zauważył prowadzący.

Zobacz również: Ostatnie pracowite godziny prezydentury Trumpa. Ta decyzja bardzo zaboli jego przeciwników

— Ja jestem z kolei wzruszony tym prezentem, który otrzymałem. Głos więźnie mi w gardle i z trudem tamuję napływ łez do oczu — stwierdził.

Poniżej cała rozmowa/wywiad z ministrem Dworczykiem, która znalazła się na YouTube.

źródło: wprost.pl

(Visited 932 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj