propolski.pl: Z Odry wyłowiono kobietę

Z Odry wyłowiono kobietę. Cudem uszła z życiem! [WIDEO]

We Wrocławiu ratownicy WOPR uratowali z Odry ciało 40-letniej kobiety. Na początku nie było pewne, czy przeżyje, na szczęście po reanimacji wróciła do siebie.

Zdarzenie miało miejsce 13 sierpnia we Wrocławiu ok. godz. 15:30. Zobaczono ciało unoszące się na wodzie przy osiedlu Olimpia Port we Wrocławiu. Do akcji przystąpili ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy wyłowili z wody ciało 40-latki, która początkowo nie dawała oznak życia, jednak błyskawiczna akcja reanimacyjna pozwoliła ją uratować.

O szczegółach informuje „Gazeta Wrocławska”. Kobietę zabrano do szpitala, gdzie lekarze ustabilizowali jej stan. Na ten moment nie wiadomo, jak poszkodowana znalazła się w wodzie i co się jej właściwie stało.

„Gratulujemy wszystkim służbom doskonałej współpracy, której finałem była prawnie przeprowadzona akcja ratująca życie. Dobra robota!” – czytamy na stronie dolnośląskiego WOPR.

„Co WOPR, to WOPR, brawo ratownicy. Jesteście skuteczni, jesteście potrzebni” – dodają internauci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż. Większość Ukraińców uważa, że ich kraj pokona Rosję

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nerwowa sytuacja w czasie meczu. Hubert Hurkacz nie wytrzymał [WIDEO]

Kolejna udana akcja!

Kolejna osoba uratowana! 👍 Podczas rutynowego patrolu po Odrze ok. godz. 12.11 otrzymaliśmy pierwsze wezwanie z PSP do próby samobójczej na Moście Pokoju we Wrocławiu. Po dotarciu na miejsce, na szczęście wezwanie okazało się fałszywym alarmem. Natomiast kolejne zgłoszenie o godz. 15.38 z CPR Wrocław o ciele unoszącym się w Odrze na wysokości ulicy Marco Polo, miało szczęśliwy finał. Nasi ratownicy pierwsi dotarli do osoby w wodzie 🚨 i trafnie podjęli decyzję o rozpoczęciu resuscytacji. Rozpoczęli sami, użyli defiblyratora AED, ale szybko wsparcia udzielili przybyli na miejsce strażacy PSP z JRG nr 1 i 8 we Wrocławiu, 🚒 którzy na zmianę z ratownikami WOPR prowadzili działania RKO. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego 🚑 i po przewiezieniu do szpitala, czterdziestokilkuletniej kobiecie wróciło krążenie spontaniczne. 💪 Gratulujemy wszystkim służbom doskonałej współpracy, której finałem była sprawnie przeprowadzona akcja ratująca życie. 👍 Dobra robota! 👏👏👏 Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe https://www.facebook.com/365397839014/posts/10160496420469015/

Opublikowany przez Dolnośląskie WOPR Sobota, 13 sierpnia 2022

źródło: Facebook

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these