Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas środowej konferencji prasowej w Goniądzu wykluczył jakąkolwiek formę współpracy z byłym wicepremierem Jarosławem Gowinem.

Lider PO Donald Tusk podczas pobytu w Goniądzu odrzucił jednoznacznie pomysł powrotu do współpracy z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem. Koncepcja sojuszu obydwu polityków pojawiała się w mediach już zanim Gowin opuścił Zjednoczoną Prawicę.

Dzisiejsza konferencja prasowa utwierdziła obserwatorów sceny politycznej w przekonaniu, że były minister rozwoju w rządzie PiS nie odnajdzie na powrót miejsca u boku obecnego lidera opozycji.

 Jeśli chodzi o Jarosława Gowina, to już kiedyś miałem okazję współpracować. Wystarczy — oświadczył Tusk w Goniądzu.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej przypomniał czasy swoich rządów, kiedy Gowin sprawował w ekipie Tuska stanowisko ministra sprawiedliwości. Gowin w 2013 roku został zdymisjonowany i następnie rzucił rękawicę premierowi w bezpośrednich wyborach na fotel szefa PO. W głosowaniu Gowin był jedynym kontrkandydatem Tuska, uzyskują ostatecznie 20,42 procent głosów.

Następnie polityk opuścił Platformę i postanowił założyć własne ugrupowanie — Polskę Razem. Posiadając autonomię w Sejmie oraz nie uzyskując zadowalających wyników wyborczych, Gowin zbliżył się do Solidarnej Polski i w wyborach parlamentarnych w 2015 roku wszedł w koalicję z partią Ziobry oraz Prawem i Sprawiedliwością.

Przeczytaj również:  Spór z Unią Europejską: 80% Niemców chce odebrania Polsce funduszy europejskich

W latach 2015-2020 pełnił funkcję ministra nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Zjednoczonej Prawicy, a następnie w latach 2020-2021 był mnistrem rozwoju, pracy i technologii. Pełnił również (z krótką przerwą między kwietniem a październikiem 2020 roku) funkcję wicepremiera.

Przeczytaj również: Aleksandra Dulkiewicz chce pomóc uchodźcom z Afganistanu: “Solidarność jest w naszym gdańskim DNA”

Przeczytaj również: Aleksandra Dulkiewicz chce pomóc uchodźcom z Afganistanu: “Solidarność jest w naszym gdańskim DNA”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 427 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here