— Tutaj jest SMS od pana Sławomira Neumanna z 16 marca. „Cześć, tu Sławomir Neumann, tak, z PO, mam pytanie. Czy macie jakieś przyspieszone procedury robienia certyfikatów na maseczki jednorazowe?

Wiceminister resortu zdrowia Janusz Cieszyński ujawnił treść wiadomości, którą otrzymał od Sławomira Neumanna. Do ujawnienia korespondencji doszło po konferencji wiceministra, kiedy to politycy PO Sławomir Nitras i Marcin Kierwiński ponownie poprosili go o zabranie głosu, zarzucając rodzinie Łukasza Szumowskiego wzbogacenie się na pandemii dzięki zakupowi maseczek, które posiadały certyfikat, lecz nie spełniały odpowiednich norm.

Znajomy mnie pytał, bo może ściągnąć w normalnych cenach duże ilości i szybko ale ten producent (Chiny) nie jest certyfikowany. Tutaj powiedzieli mu, że taka procedura trwa ok 70 dni. Pozdrawiam — ujawnił korespondencję wiceminister resortu zdrowia Janusz Cieszyński.

W rozmowie z portalem tvp.info były szef klubu parlamentarnego PO potwierdził, że kontaktował się z wiceministrem zdrowia. Zaznaczył, że dokonał interwencji poselskiej na prośbę znajomego przedsiębiorcy. Wedle słów Neumanna mężczyzna od lat prowadzi działalność operującą w sektorze handlu odzieżą roboczą i ochronną.

— Z tego co wiem, bo sprawdziłem po kolei: on je sprowadził, nie ma żadnej pomocy z Ministerstwa Zdrowia. Teraz ma atestowane maseczki w cenie normalnej, kilka razy niższej niż te sprowadzone przez rząd, które dodatkowo nie posiadają atestów — oznajmił były przewodniczący klubu poselskiego PO. Dodał następnie, że znajomy przedsiębiorca przeprowadził już atest i sprzedaje maseczki w Polsce.

O treść SMSa zapytał polityka dziennikarz TVP Info:

Czemu nakłaniał pan wiceministra zdrowia do tego, żeby pana koledze załatwił kontrakt na ściągnięcie maseczek niecertyfikowanych, a w tym samym czasie mówicie, że to politycy Prawa i Sprawiedliwości zawierają takie kontrakty między sobą?

— Kłamie pan. Pan kłamie i pana stacja kłamie. Będziecie mieli kolejną sprawę założoną — zapowiedział Neumann.

Przeczytaj również:  Zbigniew Ziobro wykonał telefon już w trakcie emisji filmu Sylwestra Latkowskiego

W sieci pojawiły się pierwsze komentarze internautów:

— Jak cię złapią na gorącym uczynku za rękę, mów że to nie twoja ręka

Pan Neumann „zapomniał” wspomnieć swoim kolegom z PO, którzy atakowali ministra Szumowskiego, że on też robił interesy na maseczkach „dla kolegi”.

— Obiektywna prawda jest taka, że był kryzys i na gwałt potrzebne były maseczki więc różni ludzie składali propozycje (Neuman i Instruktor Narciarstwa) GW postanowiła robić skandal z Instruktorem i teraz będzie grzanie w drugą stroną. Czy my się kiedyś czegoś nauczymy?

Przeczytaj również: Budka był gościem Trójki. Zaledwie po kilku minutach doszło do przerwania rozmowy

Zastanawiałem się co wstawić na końcu dialogu reportera @tvp_info z #Neumann🤔🤔Najbardziej chyba pasuje to:- Jak cię złapią na gorącym uczynku za rękę, mów że to nie twoja ręka🙈😂

Gepostet von Arek Pikuś am Mittwoch, 20. Mai 2020

https://twitter.com/pikus_pol/status/1263088695655227392

źródło: TVP Info

(Visited 89 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here