Wybory prezydenckie wciąż pozostają nierozstrzygnięte. W niedzielę o godzinie 21 według firmy IPSOS Andrzej Duda odniósł nieznaczne zwycięstwo nad Rafałem Trzaskowskim z wynikiem 50,4%. Po północy jednak poparcie dla prezydenta wzrosło do 50,8%. Z kolei po godzinie drugiej sytuacja znowu uległa diametralnej zmianie.

Wybory prezydenckie, zarówno według exit poll, jak i late poll wygrał dotychczas urzędujący prezydent Andrzej Duda. O godzinie 21 prezydent cieszył się bardzo nieznaczną przewagą wynoszącą zaledwie 0,8% punktu procentowego. Po północy PAD według late-poll z 50% komisji wyborczych przeszedł do ofensywy i powiększył swoje poparcie do 50,8%, zostawiając swojego rywala z Koalicji Obywatelskiej z 49,2% poparcia.

Około godziny 2:00 IPSOS podzieliła się z danymi (late late-poll) z 90% obwodów wyborczych, w których znaleźli się ankieterzy firmy. Andrzej Duda zwiększył swoją przewagę do 51%, a Rafał Trzaskowski z kolei otrzymał 49% głosów. Andrzej Anterszlak z Ipsos potwierdził na antenie TVN24, że exit poll i late poll NIE uwzględniają głosów Polaków poza granicami kraju.

Andrzej Duda – 51%

Rafał Trzaskowski – 49%

Przeczytaj również: Wybory prezydenckie: Są wyniki late poll z 50% komisji wyborczych. Rośnie przewaga Andrzeja Dudy

Udział w wyborach wzięło 68,9% uprawnionych do głosowania, co daje około 20 milionów Polaków. Rekordowa frekwencja stała się tematem debaty o rosnących podziałach w polskim społeczeństwie.

Ponure nastroje w sztabie Rafała Trzaskowskiego. Tak przegrał kandydat Koalicji Obywatelskiej

źródło: TVP Info

(Visited 137 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj