Posłanka Scheuring-Wielgus była gościem w TVN24 i w wulgarnych słowach podsumowała wyrok TK ws. aborcji eugenicznej, która jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Parlamentarzystka skomentowała także nocne protesty, m.in. pod domem prezesa PiS.

— Ja bym chciała panu Foglowi i całemu Prawu i Sprawiedliwości odpowiedzieć hasłem, które wczoraj wybrzmiało podczas nocnych protestów: Wypierd***ć — powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus.

W związku z decyzją TK wiele osób wyszło na ulicę, by protestować przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Manifestanci spotkali się przed budynkiem Trybunału, a następnie ruszyli pod siedzibę PiS na Nowogrodzkiej. Na koniec udali się pod dom prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. To właśnie tam doszło do głośnych protestów i starć z policją.

Zobacz również: Rafał Trzaskowski o protestach przed domem prezesa PiS: Rozumiem te emocje

Protestujący używając kamieni, atakowali funkcjonariuszy, którzy odpowiedzieli gazem pieprzowym i siłą fizyczną, by powstrzymać natarcie ludzi.

W swoim kolejnym wpisie Scheuring-Wielgus ogłosiła, że ma w planach wraz z organizacjami feministycznymi stworzyć inicjatywę ustawodawczą dotyczącą liberalizacji prawa aborcyjnego: — Nie darujemy wam PiS — podkreśliła.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 2 379 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj