Wicepremier oraz lider Porozumienia Jarosław Gowin wypowiedział się w temacie oczekiwanego przez Polaków „odmrożenia” gospodarki. Polityk upatruje nadziei w szczepionkach.

Premier Mateusz Morawiecki ustalił termin „odmrożenia” gospodarki na przełom maja i czerwca. Wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin w programie „In Business” na kanale internetowym Business Insider wyjawił, który sektor zostałby najszybciej otwarty dla Polaków.

Gowin wskazywał, że proces całkowitego „żegnania się” z lockdownem rozpocząłby się wraz z początkiem najbliższego miesiąca.

W mojej ocenie na początku maja obostrzenia będą sukcesywnie likwidowane, wszystko zależy od słowności koncernów farmaceutycznych — stwierdził Jarosław Gowin.

Wicepremier i minister rozwoju jako jedną z pierwszych branż do „odmrożenia” wskazał hotelarstwo i gastronomię. Gowin twierdzi, że początek wygaszania obostrzeń „jest bliżej”, niż sygnalizuje to obóz rządzący. Sam premier Morawiecki przekonuje, że Polacy osiągną odporność stadną pod koniec II kwartału 2021.

Gowin przypomniał następnie, że polscy przedsiębiorcy tracą w wyniku lockdownu 2-3 miliardy złotych tygodniowo.

Paszporty covidowe?

Jarosław Gowin nie wycofał się ze swojej wcześniej wypowiedzi o segregacji sanitarnej. Wicepremier ponownie wyraził poparcie dla tzw. paszportów covidowych. W opinii lidera Porozumienia, zaszczepieni dwiema dawkami powinni otrzymać dostęp do hoteli, usług gastronomicznych, kulinarnych i noclegowych. Oznaczałoby to dyskryminację osób, które z rezerwą podchodzą do przyjęcia preparatu przeciw COVID-19.

— Musimy nie tylko podawać kroplówkę branżom, które są dotknięte obostrzeniami, ale pozwolić im w miarę normalnie funkcjonować — dodał.

Przeczytaj również: Nowe wytyczne policji w walce z przedsiębiorcami. Takiej taktyki jeszcze nie było

Przeczytaj również: Premier zapowiada powrót do normalności. Jest jednak jeden warunek, który nie spodoba się sporej części Polaków

Źródło: DoRzeczy

(Visited 4 457 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Jurek Owsiak na czele nowej partii politycznej? Polacy zgodnie powiedzieli, co myślą

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here