propolski.pl: Wpis Migalskiego rozwścieczył internautów: "Sorki prawicowcy, ale po prostu jesteście od nas mniej inteligentni"

Wpis Migalskiego rozwścieczył internautów: „Sorki prawicowcy, ale po prostu jesteście od nas mniej inteligentni”

Politolog i nauczyciel akademicki Marek Migalski udostępnił na swoim profilu na Facebooku zaskakujący fragment książki. Za jego sprawą uderzył w zwolenników prawicy próbując udowodnić im, że są mniej inteligentni od zwolenników lewicy.

— Poglądy lewicowe wiążą się z większą ilością istoty szarej w korze obręczy mózgu (która uczestniczy w odczuwaniu empatii), a konserwatyzm wiąże się z powiększonym ciałem migdałowatym (co, rzecz jasna, odgrywa pierwszoplanową rolę w postrzeganiu zagrożeń) — czytamy we fragmencie, który opublikował Marek Migalski. Pod swoim wpisem umieścił zdanie: „Sorki prawicowcy, ale po prostu jesteście od nas mniej inteligentni”. Internauci nie mogli pozostać obojętni wobec tego typu insynuacji.

Zobacz również: Dramatyczne sceny w supermarkecie. Klienci pobili się o lody [WIDEO]

— Począwszy od lat 50. XX wieku i Theodora Adorno, pojawiają się sugestie, że niższy iloraz inteligencji pozwala przewidywać przywiązanie do konserwatywnej ideologii. Część przeprowadzonych od tamtego czasu badań (ale nie wszystkie) potwierdza ten wniosek — czytamy w książce, która wyjątkowo przypadła do gustu Markowi Migalskiemu.

Za te słowa Migalski zebrał od internautów prawdziwe baty.

Chciałbym, żeby ktoś pokochał mnie tak mocno, jak Marek Migalski kocha samego siebie

— napisał jeden z internautów.

Jest Pan pewien, że to miłość własna. Podejrzanie często ją deklaruje by uwierzyć, że kocha siebie. Moim zdaniem nie kocha i jest do tego b. niepewny siebie

— dodał inny użytkownik.

źródło: wpolityce.pl

About the Author

One thought on “Wpis Migalskiego rozwścieczył internautów: „Sorki prawicowcy, ale po prostu jesteście od nas mniej inteligentni”

  1. o poziomie inteligencji innych mówią tylko głupcy żeby sie dowartościować.A swoją drogą kto takim szaraczkom daje doktoraty?Potomstwo lewactwa po wojnie bardzo się rozpleniło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these