Politolog i nauczyciel akademicki Marek Migalski udostępnił na swoim profilu na Facebooku zaskakujący fragment książki. Za jego sprawą uderzył w zwolenników prawicy próbując udowodnić im, że są mniej inteligentni od zwolenników lewicy.

— Poglądy lewicowe wiążą się z większą ilością istoty szarej w korze obręczy mózgu (która uczestniczy w odczuwaniu empatii), a konserwatyzm wiąże się z powiększonym ciałem migdałowatym (co, rzecz jasna, odgrywa pierwszoplanową rolę w postrzeganiu zagrożeń) — czytamy we fragmencie, który opublikował Marek Migalski. Pod swoim wpisem umieścił zdanie: „Sorki prawicowcy, ale po prostu jesteście od nas mniej inteligentni”. Internauci nie mogli pozostać obojętni wobec tego typu insynuacji.

Zobacz również: Dramatyczne sceny w supermarkecie. Klienci pobili się o lody [WIDEO]

— Począwszy od lat 50. XX wieku i Theodora Adorno, pojawiają się sugestie, że niższy iloraz inteligencji pozwala przewidywać przywiązanie do konserwatywnej ideologii. Część przeprowadzonych od tamtego czasu badań (ale nie wszystkie) potwierdza ten wniosek — czytamy w książce, która wyjątkowo przypadła do gustu Markowi Migalskiemu.

Za te słowa Migalski zebrał od internautów prawdziwe baty.

Chciałbym, żeby ktoś pokochał mnie tak mocno, jak Marek Migalski kocha samego siebie

— napisał jeden z internautów.

Jest Pan pewien, że to miłość własna. Podejrzanie często ją deklaruje by uwierzyć, że kocha siebie. Moim zdaniem nie kocha i jest do tego b. niepewny siebie

— dodał inny użytkownik.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 1 858 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. o poziomie inteligencji innych mówią tylko głupcy żeby sie dowartościować.A swoją drogą kto takim szaraczkom daje doktoraty?Potomstwo lewactwa po wojnie bardzo się rozpleniło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj