Politolog i nauczyciel akademicki Marek Migalski udostępnił na swoim profilu na Facebooku zaskakujący fragment książki. Za jego sprawą uderzył w zwolenników prawicy próbując udowodnić im, że są mniej inteligentni od zwolenników lewicy.

— Poglądy lewicowe wiążą się z większą ilością istoty szarej w korze obręczy mózgu (która uczestniczy w odczuwaniu empatii), a konserwatyzm wiąże się z powiększonym ciałem migdałowatym (co, rzecz jasna, odgrywa pierwszoplanową rolę w postrzeganiu zagrożeń) — czytamy we fragmencie, który opublikował Marek Migalski. Pod swoim wpisem umieścił zdanie: „Sorki prawicowcy, ale po prostu jesteście od nas mniej inteligentni”. Internauci nie mogli pozostać obojętni wobec tego typu insynuacji.

Zobacz również: Dramatyczne sceny w supermarkecie. Klienci pobili się o lody [WIDEO]

— Począwszy od lat 50. XX wieku i Theodora Adorno, pojawiają się sugestie, że niższy iloraz inteligencji pozwala przewidywać przywiązanie do konserwatywnej ideologii. Część przeprowadzonych od tamtego czasu badań (ale nie wszystkie) potwierdza ten wniosek — czytamy w książce, która wyjątkowo przypadła do gustu Markowi Migalskiemu.

Za te słowa Migalski zebrał od internautów prawdziwe baty.

Chciałbym, żeby ktoś pokochał mnie tak mocno, jak Marek Migalski kocha samego siebie

— napisał jeden z internautów.

Jest Pan pewien, że to miłość własna. Podejrzanie często ją deklaruje by uwierzyć, że kocha siebie. Moim zdaniem nie kocha i jest do tego b. niepewny siebie

— dodał inny użytkownik.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 1 582 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  "Gdzie są moi przyjaciele, zawsze było ich niewielu". Kidawa-Błońska oficjalnie zrezygnowała. Nietypowe nagranie obiega sieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here