20 generałów oraz ponad 1000 innych wojskowych niebędących w czynnej służbie ma dość obecnej sytuacji we Francji. Mundurowi są zdania, że prezydent Macron nie jest godny piastowania swojego urzędu. Wyjaśnili, że w kraju wzrasta zagrożenie islamizmem, który w konsekwencji może doprowadzić do „wybuchu wojny domowej”.

Generałowie opublikowali specjalny apel na łamach konserwatywnego tygodnika „Valeurs Actuelles”. Ostrzegli oni przed „rozkładem państwa z powodu islamizmu”. Wojskowi zaznaczyli, że liczba muzułmanów w kraju przekroczyła normy i może doprowadzić do podziału. W jego wyniku część ziem może zostać odłączona od państwa.

Zobacz również: Obowiązkowe szczepienia w Wałbrzychu! „To jedyna droga do pokonania pandemii”

Autorzy apelu obawiają się, że może dojść do wybuchu wojny domowej, w którą miałoby zostać zaangażowane wojsko.

— Będzie powierzona im misja ochrony naszych wartości cywilizacyjnych i obrony rodaków na terytorium narodowym — powiedzieli wojskowi.

Sygnatariusze odezwy skierowali kilka ostrych słów pod adresem prezydenta Emmanuela Macrona, którego uznali za „niegodnego sprawowania obecnego urzędu”. Politykowi zarzucono oczernianie Francji i przyczynianie się do zdekonstruowania jej historii.

Zobacz również: Kidawa-Błońska: Kiedyś będzie większość do obalenia tego rządu

Francuska lewica jest zdania, że apel generałów przypomina formę „puczu”.

źródło: stefczyk.info

(Visited 1 446 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  "Dziś odbyła się moja pierwsza orgia wirtualna". Internauci reagują na najnowszy wpis Sylwii Spurek o Grecie Thunberg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here