propolski.pl: Kidawa-Błońska o zjednoczeniu opozycji

Kidawa-Błońska: Kiedyś będzie większość do obalenia tego rządu

We wtorek rząd rozmawiał z politykami Lewicy w sprawie poparcia dla Krajowego Planu Odbudowy. W zamian za zaakceptowanie sześciu postulatów zaprezentowanych przez Włodzimierza Czarzastego oraz Roberta Biedronia w ostatecznej wersji KPO posłowie Lewicy będą głosowali za przyjęciem tego planu. Do całej sytuacji odniosła się była kandydatka na prezydenta RP Małgorzata Kidawa-Błońska.

— Nie ma tygodnia, żebyśmy nie pokazywali, jak jesteśmy przygotowani do wzięcia odpowiedzialności za Polskę — jest zdania wicemarszałek Sejmu.

Decyzje Lewicy nie zostały dobrze przyjęte przez Koalicję Obywatelską.

— Lewica wybrała taką drogę, ma do tego prawo, ja jestem tylko zdziwiona naiwnością tej formacji — powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska, która udzielała wywiadu w Radiu Plus.

Zobacz również: Obowiązkowe szczepienia w Wałbrzychu! „To jedyna droga do pokonania pandemii”

Wicemarszałek Sejmu przekonywała, że „Platforma jest liderem opozycji i czas Platformy się nie skończył”.

— Współpraca opozycji może przynieść dla naszego kraju lepsze efekty. Jeżeli przez ostatnie tygodnie wspólnie braliśmy udział w wysłuchaniach, w Senacie przygotowaliśmy projekt uchwały i wydawało się, że idzie to w dobrym kierunku — stwierdziła polityk.

Co będzie dalej z Koalicją 276?

Koalicja 276 to pomysł przedstawiony przez Borysa Budkę i Rafała Trzaskowskiego dotyczący platformy współpracy KO, Lewicy, PSL oraz ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Kidawa-Błońska jest przekonana, że kiedyś do tej koalicji dojdzie i wtedy „będzie większość do obalenia tego rządu”.

Zobacz również: Kwota wolna 30 tys. zł już nieaktualna. Morawiecki zdradził nowe plany rządu

— Jesteśmy największym ugrupowaniem parlamentarnym. To Platforma jest w stanie pokazać Polakom, jak powinna wyglądać polityka zagraniczna, ochrona zdrowia, ochrona środowiska. Nie ma tygodnia, żebyśmy nie pokazywali tego, jak jesteśmy przygotowani do wzięcia odpowiedzialności za Polskę. Nie ma takiego ugrupowania do tej pory. Nie mam kompleksów. Platforma jest najważniejszą i najsilniejszą partią opozycyjną i taką będzie —podkreśliła Kidawa-Błońska.

źródło: dorzeczy.pl, wmeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these