Wojciech Cejrowski wystąpił w programie Studio Dziki Zachód na antenie Radia Wnet. Podróżnik odniósł się do słów, które opublikował na Twitterze kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

– Kanclerz Niemiec powiedział przerażające słowa. Ja nie wiem, czy to jest w ogóle prawda co przeczytałem. To mi Krzysztof Skowroński powie. Otóż kanclerz Niemiec podobno powiedział „nie potępiajmy Rosjan, tylko Putin jest odpowiedzialny za istniejącą sytuację, a nie Rosjanie” – powiedział Wojciech Cejrowski.

– Tak powiedział – przyznał rację Skowroński.

17 marca Olaf Scholz opublikował post na Twitterze, w którym napisał, że „absolutnie niedopuszczalne jest, aby ludzie pochodzący z Rosji byli u nas obrzucani obelgami, obrażani lub atakowani fizycznie. Bo to jest wojna Putina. Tylko on jest za to odpowiedzialny”.

– Jeżeli on coś takiego powiedział, to ja dostaję gęsiej skórki, bo to oznacza, że Eichmanna nie można skazać, bo tylko Hitler odpowiada za zbrodnie – dodał Wojciech Cejrowski.

– Putin jest głową tego przedsięwzięcia, ale mówienie „nie potępiajmy Rosjan, tylko Putin jest odpowiedzialny za istniejącą sytuację, a nie Rosjanie”, to jest po pierwsze nieprawda, no a po drugie co z tymi wszystkimi co tam – nie chcę w radiu brzydkich rzeczy opowiadać, ale – gwałcą, zabijają – skwitował podróżnik, który przyznał, że postawa kanclerza Niemiec wcale go nie zaskakuje.

– W zasadzie nie zaskakują mnie, bo Niemcy mieli takie podejście też po II Wojnie Światowej, że tylko Hitler odpowiadał, no jeszcze paru skazali, ale potem wyciszmy sprawę – podkreślił Cejrowski.

Zobacz również: Korwin-Mikke przeanalizował wizytę Joe Bidena w Polsce. „Wojna atomowa na razie odłożona”?

Zobacz również: Najnowsze dane o koronawirusie w Polsce. Coraz mniej zakażeń

źródło: YouTube.com

(Visited 1 555 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj