Sąd Rejonowy w Gdańsku wydał wyrok w sprawie związanej z rozbojem i pobiciem obywatela Szwecji. Za ten występek odpowiadało trzech mężczyzn, w tym wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Teraz Bartłomiej W. trafi do więzienia na cztery lata. Sąd nie miał żadnych wątpliwości co do kary.

Wyrok wydała sędzia Adrianna Kłosowska z Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe odczytując wyrok w tej sprawie z 2018 roku. Za pobicie na obywatelach Szwecji w Gdańsku byli odpowiedzialni: Oskar N., Dawid M., a także wnuk byłego prezydenta Bartłomiej W.

Najsurowszą karę otrzymał Dawid M, ponieważ wykazał się największą brutalnością. Teraz trafi do więzienia na 6 lat.

Jak się okazuje na sali rozpraw nie było wnuka Wałęsy, pojawił się jedynie Oskar N.

Sędzia zaznaczyła, że oskarżeni nie potraktowali całej sprawy poważnie, tymczasem jeden z napadniętych odniósł poważne obrażenia. Szczęśliwie dzięki wyczerpującym zeznaniom pokrzywdzonych było możliwe skazanie sprawców.

Dawid M. potraktował pokrzywdzonego pałką teleskopową przyniesioną z domu. Wnuk Lecha Wałęsy również nie próżnował i zaczął kopać obcokrajowca.

Do rozboju dołączył ponadto Oskar N., który próbował okraść pokrzywdzonego.

Przeczytaj również:  Pojawił się zaskakujący sondaż! Konfederacja nagle jest na podium

– Jeśli chodzi o linię obrony oskarżonych. Pan W. nie przyznawał się w ogóle do winy w zakresie tego zdarzenia i odmawiał składania wyjaśnień. Oskar N. przyznał się do zaboru telefonu. Pan M. początkowo się nie przyznawał, a później się przyznał – mówiła w uzasadnieniu sędzia.

Zobacz również: Najnowsze dane o koronawirusie w Polsce. Coraz mniej zakażeń

Zobacz również: Wojciech Cejrowski ostro: „Kanclerz Niemiec powiedział przerażające słowa″ [WIDEO]

źródło: NCzas.com

(Visited 908 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj