Wojciech Cejrowski w programie Studio Dziki Zachód skomentował kilka celów Władimira Putina na Ukrainie. Podróżnik podkreślił, że Amerykanie przyznali się do „tragicznej informacji”.

– To jest tragiczna informacja, którą za chwilę przekażę, pomimo że pozornie śmieszna. Otóż, Pentagon, ustami swojego rzecznika prasowego, dał oficjalną informację, że Stany Zjednoczone nie są do końca pewne, o co chodzi Putinowi w tej wojnie – powiedział Wojciech Cejrowski.

– No to to jest informacja tragiczna i nie powinna być podana do obiegu publicznego, bo ona też pokazuje, że Pentagon albo ma teraz strasznie złych szpiegów nagle i nic nie wie, albo nie potrafi wziąć za telefon. Bo z Putinem można toczyć rozmowy oficjalne, otwarte, ale jeszcze przecież w dyplomacji, w stosunkach międzynarodowych jest ten czerwony telefon na biurku, nuklearny – dodał publicysta.

– Zawsze można zadzwonić o każdej porze dnia i nocy i odbyć też rozmowę kuluarową, poza protokołem. I można wprost zapytać: panie, o co panu chodzi konkretnie. Najechał pan Ukrainę. Nam się to nie podoba itd. – to wszystko pan wie z gazet – i walczymy ze sobą, ale powiedz mi pan, o co panu chodzi, bo z pańskich działań nie wynika tak wprost. Bo może się nagle okazać, że to albo absolutnie nie jest do załatwienia, albo jest jakoś do załatwienia – wyjaśnił Cejrowski.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

– Do Hitlera jeździli np. pytać brytyjscy dyplomaci, o co panu chodzi? Co pan chce od nas? – zastanawiał się podróżnik.

Krzysztof Skowroński, który prowadził rozmowę, stwierdził, że „zawsze otrzymywali kłamliwą odpowiedź”.

– W porządku, ale to też jest jakieś doświadczenie Pentagonu. Działania Putina są niezborne, wydają nam się nieskuteczne, dlatego że nie znamy ich celu – podkreślił.

– Poległ tam, utonął w tej Ukrainie, ale może mu chodziło o to, żeby utonął. Ja nic nie rozumiem z tego. Nie postawił celu na początku, takiego jasnego dla całego świata, że chce zająć np. całą Ukrainę. Bo co to jest za cel dla dyktatora typu Putin i mordercy, że on chce zrobić „denazyfikację”? – zaznaczył Wojciech Cejrowski.

Zobacz również: Taki syf zostawili rosyjscy żołnierze. Pili, jedli i załatwiali się w jednym pomieszczeniu

Zobacz również: Cristiano Ronaldo zniszczył telefon kibica. Wszystko się nagrało [WIDEO]

źródło: YouTube.com

(Visited 537 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj