Przewodniczący SLD coraz częściej daje o sobie znać dzięki kontrowersyjnym wypowiedziom. Tym razem w rozmowie z Radiem Plus Włodzimierz Czarzasty powiedział, co myśli na temat usuwania ciąży.

— Uważamy, że kobieta ma prawo do wolności — zaczął Włodzimierz Czarzasty.

Polityk lewicy podkreślił, że jeżeli ta tego chce, może dokonać aborcji do 12 tygodnia. Dodał, że jego partia wstawi się za takimi decyzjami.

— Uważamy, że kobieta ma prawo do 12 tygodnia dokonać aborcji i będziemy za tym głosowali — kontynuował Czarzasty.

Dziennikarz Jacek Prusinowski pokazał rozmówcy zdjęcie USG 12-tygodniowego nienarodzonego dziecka. Na polityku nie zrobiło to jednak żadnego wrażenia.

— Jeszcze raz powtórzę. Uważamy, że kobiety mają prawo do wolności, w ramach tej wolności jest również prawo do swojego ciała, w związku z tym uważam, że mają prawo do 12 tygodnia dokonać decyzji ws. aborcji i oczywiście szanuję pana poglądy. Na mnie wszystko robi wrażenie, ale wrażenie na mnie robią również prawa wolnościowe kobiet — upierał się przy swoim parlamentarzysta.

— Każdy ma w tej sprawie prawo mieć swoje poglądy — powtarzał konsekwentnie przewodniczący SLD.

— Nie będzie w moich przemówieniach w tej sprawie żadnej agresji. My mamy taki program. Zrobimy to, co żeśmy deklarowali — zapewniał Włodzimierz Czarzasty i jeszcze raz podsumował, że kobieta ma bezwzględnie prawo do wolności.

źródło: twitter.com, wpolityce.pl

(Visited 88 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj