Prezes NBP Adam Glapiński zapowiedział wprowadzenie do obiegu banknotu z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. W tym celu podpisał w sobotę wzór banknotu kolekcjonerskiego z obrazem polityka, który ma zostać zaakceptowany w listopadzie z okazji Święta Niepodległości. O jaki banknot chodzi? Będzie to 20 zł, a jego planowany nakład to maksymalnie 80 tys. sztuk.

— W 11. rocznicę tragedii smoleńskiej podpisałem banknot kolekcjonerski, poświęcony śp. Lechowi Kaczyńskiemu, prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej, który zginął w tragicznych okolicznościach w Smoleńsku — oznajmił prezes NBP Adam Glapiński, podkreślając, że to bardzo ważny symbol dla wielu naszych rodaków.

Zobacz również: Szczurek i „Babcia Kasia” zakłócali obchody Katastrofy Smoleńskiej. Co z tego wyszło, zobaczcie sami [WIDEO]

— Poprzez emisję tego banknotu, szczególnie ważnego — jak myślę — dla milionów Polaków, a szczególnie ważnego także dla mnie osobiście, bo miałem zaszczyt i przyjemność współpracować z prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim, chcemy oddać hołd wielkiemu człowiekowi — kontynuował prezes.

Oto, jak wyglądał będzie nowy banknot:

Screen z kanału TVP Info 

źródło: nczas.com, businessinsider.com.pl

(Visited 485 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj