Sławomir Nieumann powiedział wczoraj na antenie Polsat News, że nie wyklucza współpracy z Konfederacją. Miał na myśli stworzenie „rządu ratunku narodowego”, który miałby bronić demokracji i praworządności.

Na byłego przewodniczącego PO-KO czekało jednak rozczarowanie. Konfederacja po raz kolejny wykluczyła koalicję z partią Neumanna.

– Myślę, że można sobie wyobrazić zbudowanie rządu ratunku narodowego, który by przeprowadził Polskę przez najbliższe miesiące, odbudował w Polsce demokrację i doprowadził do tego, że ludzie, którzy łamią konstytucję i praworządność, zostaną odsunięci – mówił Neumann.

Jego pomysł skomentował Robert Winnicki, jeden z liderów Konfederacji, który zamieścił wpis w mediach społecznościowych.

– Taką koalicję – o czym media niechętnie albo wcale nie informują – od początku istnienia wykluczają przedstawiciele narodowo-wolnościowej koalicji. Na sugestie Neumanna jakoby po wyborach możliwa była koalicja partii okrągłostołowych z Konfederacją. Pan Neumann niech szuka kolegów w Tczewie, w Konfederacji ich nie znajdzie. Nie będziemy budować koalicji z patologiami III RP – podsumował Winnicki.

 

źródło: wsensie.pl, facebook.com

(Visited 30 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Nowy zaskakujący sondaż. PiS zaczyna mieć problemy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj