W poniedziałek miała miejsce konferencja prasowa Konfederacji Wolność i Niepodległość. Głos zabrał poseł Robert Winnicki, który apelował do Koalicji Obywatelskiej, by „nie zapraszała i przestała traktować poważnie niepoważnego człowieka, jakim jest Lech Wałęsa”

– Człowiek, który był kapusiem w okresie PRL-u, dzisiaj nie ma prawa wyzywać ludzi zasłużonych takich jak Kornel Morawiecki od zdrajców. Nie ma prawa takich rzeczy mówić w przestrzeni publicznej – powiedział Robert Winnicki.

– Oczekujemy zdecydowanej reakcji m.in. od posła Tyszkiewicza na wczorajsze haniebne słowa Lecha Wałęsy i oczekujemy, że Koalicja Obywatelska, która jako jedno z ostatnich środowisk w ogóle traktuje poważnie Lecha Wałęsę w kraju, żeby tego zaprzestali. Przestańcie promować tego człowieka, który już dawno przestał być poważny – w mocnych słowach kontynuował Winnicki.

Winnicki nawiązał również do słów Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Schetyny wypowiedzianych w miniony weekend:

– Nie jest to dziwne, dlatego, że najbardziej realny sondaż przedwyborczy, jaki mamy, czyli 7 proc. dla Konfederacji we wczorajszych prawyborach w Wieruszowie pokazuje, że będziemy w Sejmie i będziemy mieli w tym Sejmie kilkudziesięciu posłów.

Przeczytaj również:  ZUS przez pomyłkę wypłacał mu drugą emeryturę. Jaka decyzja w sprawie seniora?

Polityk odniósł się do wezwania Schetyny, by wszystkie ugrupowania zadeklarowały się, że nie wejdą, w żaden sojusz z PiS-em. Wyjaśnił jakie warunki należy spełnić, by współpracować z Konfederacją.

– Konfederacja wejdzie w koalicję z tymi, którzy spełnią dwa postulaty, po pierwsze – zostanie zrealizowany program Konfederacji – program gospodarczy i program światopoglądowy – czyli w największym skrócie – nowoczesne państwo i tradycyjne wartości. Po drugie z tymi, którzy wreszcie rozliczą afery, zwłaszcza afery Platformy Obywatelskiej, którzy posadzą aferałów do więzienia — podsumował.

źródło: wsensie.pl

(Visited 53 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj