Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie udzielonym dla telewizji wPolsce.pl, stwierdził, że sytuacja mieszkańców „Polski powiatowej” uległa w ostatnim czasie mocnej poprawie. Odniósł się też do słów Jerzego Stuhra, pogardliwie określającego wyborców PiS mianem „potomków chłopów folwarcznych”.

Premier przekonywał, że obecnie znalezienie pracy w mniejszej miejscowości nie jest trudne. Apelował też do mieszkańców wielkich miast takich jak Warszawa, by wykazali nieco więcej zrozumienia wobec Polaków żyjących na co dzień na szeroko rozumianej prowincji.

— A może by tak sięgnąć do etosu Solidarności, a nie do tego typu dywagacji, w których jest ukryta niechęć do zwykłych ludzi? Myślę, że ci ludzie, pan redaktor Lis, nie rozumieją życia poza Warszawą, jak bardzo zmieniły się perspektywy ich życia, kształcenia młodzieży, podstawowych potrzeb — ocenił premier.

Szef rządu wyraził też ubolewanie z powodu ostrej w jego mniemaniu kampanii wyborczej prowadzonej przez Koalicję Obywatelską:

— Mam taką gorącą nadzieję, wierzę że tak się może stać [że wybory zakończą nienawiść]. To, co mówią dzisiaj politycy PO, to już daleko posunięte zacietrzewienie i brak czasami oglądu sytuacji.

Morawiecki skomentował też nagrania z udziałem Sławomira Neumanna:

Przeczytaj również:  Tyszka: Kaczyński bardziej nienawidzi Niemców, niż kocha Polskę

— Ten fragment o sądach jest naganny i dużo można z niego wysnuć. To pokazuje, jak strasznie mocno potrzebujemy głębokiego przewietrzenia wymiaru sprawiedliwości.

 

źródło: wPolsce.pl

(Visited 194 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj