Z sondażu zleconego przez pracownię IBRiS wynika, że prezydent Duda i premier Morawiecki mogą cieszyć się wzrostem zaufania Polaków. Tego samego nie może powiedzieć były premier Donald Tusk, któremu ufa coraz mniejsza liczba obywateli naszego kraju.

Nowy lider PO Donald Tusk zalicza spadek notowań i z pewnością nie takiego obrotu spraw się spodziewał. Szczególnie po angażowaniu swoich sił w wiele spotkań i konwencji, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach. Wygląda na to, że „efekt Tuska” zaczyna topnieć i nic nie można na to poradzić.

Zaufanie do prezydenta Andrzeja Dudy we wrześniu zadeklarowało 44,4 proc. ankietowanych, natomiast brak zaufania 44,7 proc. Mateuszowi Morawieckiemu ufa 42,5 proc., a nie ufa 45,6 proc. badanych. Jeżeli chodzi o Donalda Tuska, to zdobył on 30,5 proc. głosów pozytywnych i aż 54,9 proc. głosów negatywnych.

— Swoje notowania poprawiają prezydent i premier. Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki mają w tym miesiącu jeden z najlepszych bilansów zaufania — relacjonował Onet.

— Donald Tusk po powrocie do krajowej polityki zyskał zaufanie Polaków, ale w najnowszym badaniu IBRiS dla Onetu zalicza już spadek notowań. Największe tąpnięcie dotyczy marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, co prawdopodobnie ma związek z jego słowami o służbie zdrowia wypowiedzianymi na Campusie Polska Przyszłości — dodano na portalu.

Przeczytaj również:  Wypadek promu Wawel w porcie w Gdańsku. Na pokładzie 150 osób

Zbyt dobrym wynikiem nie może poszczycić się również prezes PiS Jarosław Kaczyński, który zdobył zaufanie 28,3 proc. respondentów, nieufność wobec niego wyraziło natomiast 57,5 proc. ankietowanych.

Sondaż przeprowadzono przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych 17-18 września na grupie 1,1 tys. osób metodą CATI.

Zobacz również: Neumann przekonuje, że PO jest chadecją: To nie jest fundamentalizm katolicki

Zobacz również: Joe Biden na forum ONZ ogłasza początek nowej ery: Świat znajduje się w punkcie zwrotnym historii [WIDEO]

Źródło: stefczyk.info, wiadomosci.onet.pl

(Visited 1 158 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj