propolski.pl: Były poseł Platformy Obywatelskiej zabrał głos na temat Tuska: "Będzie miał problem"

Były poseł Platformy Obywatelskiej zabrał głos na temat Tuska: „Będzie miał problem”

Były poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś zabrał głos na temat ostatniej konwencji Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. Zdaniem polityka, były premier odcina się od skrajnie lewicowych programów, o które zabiegają doły partyjne.

Wystąpienie Donalda Tuska podczas sobotniej konwencji partii odebrane zostało przez komentatorów jako zwrot Platformy Obywatelskiej w kierunku katolików i mniejszych miejscowości.

— Donald Tusk nie chce radykalnego skrętu PO w lewo — mówi były już poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś.

Wystąpienie lidera PO jest odczytywane jako zerwanie z kierunkiem wyznaczonym przez poprzedników Tuska: Grzegorza Schetynę i Borysa Budkę.

Były poseł PO, obecnie związany z Koalicją Polską, udzielił wywiadu portalu wPolityce.pl, gdzie podkreśla odejście PO od wcześniejszych lewicowych ciągot.

Niewątpliwie Donald Tusk zareagował na wydarzenia na Campusie Polska Przyszłości. Wystąpienie jednego z liderów PO poszło tam za daleko i Tusk musiał zareagować — wyjawia Raś, odnosząc się do wypowiedzi Sławomira Nitrasa o „piłowaniu katolików”.

W opinii polityka, Platforma Obywatelska stała się miejscem pełnym polityków, którzy mogą poważnie zatrzymać pochód partii po władzę. To sprawia, że były premier, a obecny przewodniczący stoi przed nie lada problemem, by przywrócić swojej formacji dawny, chadecki charakter.

Polityka dziś w Polsce tak się skomplikowała, te obroty mnie zniesmaczają. Nie miałbym wtedy tych powodów do odejścia, o których wówczas mówiłem, ale nie chcę dywagować. Jestem konsekwentny i dzisiaj chcę budować szerokie centrum z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, którego jednym z ważnych elementów jest PSL, ale mam nadzieję, że dołączy się do tego projektu szereg organizacji politycznych i społecznych — stwierdza Raś.

— Część polityków, którzy myśleli tak jak ja, ale nie byli wówczas odważni, żeby postawić te tezy, ma dzisiaj satysfakcję, że Platforma Obywatelska jest bliższa ich centrowo-konserwatywnym poglądom — ocenia w rozmowie z wPolityce.pl.

Przeczytaj również: Joe Biden na forum ONZ ogłasza początek nowej ery: Świat znajduje się w punkcie zwrotnym historii [WIDEO]

Przeczytaj również: Krzysztof Jackowski miał przerażający sen. Potem wydarzyło się coś niesłychanego

Źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these