W sobotę doszło do nieprzyjemnej wymiany zdań między prezydentem Andrzejem Dudą a byłym szefem RE Donaldem Tuskiem. Do całej sprawy odniósł się rzecznik sztabu Trzaskowskiego, Cezary Tomczyk.

— Prezydent Rzeczpospolitej powinien dbać o jej reputację. Andrzej Duda robi wszystko, aby ją zrujnować. Jego kampania to wstyd na cały świat — napisał Tusk.

W tych słowach skomentował nieprzejednaną postawę prezydenta wobec ideologii LGBT.

— Jednego z posłów wyrzucono z telewizji, dlatego że nazwał LGBT „ideologią”. Próbuje nam się wmówić, że to „ludzie”, a to jest po prostu ideologia — mówił prezydent Andrzej Duda podczas sobotniego spotkania z sympatykami w Brzegu.

Słowa prezydenta RP były szeroko komentowane w mediach. Swój komentarz zostawiła m.in. agencja Reuters i wskazała, że polski prezydent „porównuje ideologię LGBT do sowieckiej indoktrynacji”. Andrzej Duda bardzo szybko zareagował na słowa Tuska i odpowiedział mu na Twitterze.

— Wolał się Pan jednak schować za plecami MKB a później RT. Wie Pan, jak się na taką postawę mówiło na podwórku? Cykor… — stwierdził Duda.

Donald Tusk ponownie odbił piłeczkę:

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

— Panie Andrzeju, interesowała mnie konfrontacja z pańskim przełożonym. Ale, jak to mówią na podwórku… W taki oto sposób powstała burzliwa dyskusja pomiędzy politykami, a Andrzej Duda zostawił kolejny komentarz.

— Panie Przewodniczący, z moim Mistrzem, moim Prezydentem skonfrontował się Pan w 2005 roku. I przegrał Pan sromotnie… A co było potem, wszyscy pamiętamy — odparł prezydent.

Ostatni wpis urzędującego prezydenta skomentował szef sztabu Rafała Trzaskowskiego, Cezary Tomczyk.

— Pana Mistrz przegrał w 2010 — napisał poseł, narażając się na krytykę w sieci.

Po czasie próbował wyjaśnić, co miał na myśli.

— W 2010 roku prawdziwy Mistrz Prezydenta Dudy, czyli J. Kaczyński przegrał wybory z Bronisławem Komorowskim. Takie są fakty. Dziś za nim stoi. Dziwię się, że w ogóle można pomyśleć coś takiego co sugerujecie — napisał Tomczyk.

 

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 165 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj