Do planów nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji autorstwa posłów PiS odniósł się wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

— Nie chciałbym się budzić w Polsce, w której zostanie tylko jeden program telewizyjny. Pluralizm mediów nie może być prawnie ograniczany skomentował na Twitterze wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek, odnosząc się w ten sposób do nowego projektu PiS, który może uderzać w TVN.

Podobnego komentarza w tej sprawie udzielił także lider Porozumienia Jarosław Gowin:

Zobacz również: Hiszpania łapie UE za rogi i staje w obronie Polski: „Macie czelność uczyć Węgry i Polskę demokracji?”

— Ten projekt nie był z nami konsultowany. Dowiedziałem się o jego istnieniu dziś rano, jadąc na nasze zdalne spotkanie. Trudno popierać rozwiązanie, które mogłoby być wykorzystane do jakiegokolwiek ograniczania pluralizmu mediów mówił wicepremier na antenie radia TOK FM.

W czwartek posłowie PiS złożyli projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który może zostać wprost skierowany przeciwko TVN. W myśl nowych przepisów wszystkie należące do niego kanały mogą być zagrożone utratą koncesji. Dlaczego?

— Koncesja może być również udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego czytamy w projekcie nowelizacji ustawy.

Przeczytaj również:  Nie żyje Franciszek Pieczka. Słynny aktor miał 94 lata

Zobacz również: „Nie jesteśmy nikomu niczego winni”. Kaczyński mocno zareagował na słowa izraelskiego ministra

— Taka ustawa to wojna z USA, bo oznacza chęć wywłaszczenia lub przynajmniej wymuszenia sprzedaży przez Amerykanów wielkiej firmy, jaką jest TVN ocenił Juliusz Braun, były szef KRRiT, a dziś członek Rady Mediów Narodowych.

Źródła: NaTemat.pl, Twitter.com

(Visited 171 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj